Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Investiční zpravodaj Investiční zpravodaj
Investiční zpravodaj

Investiční zpravodaj

Investiční zpravodaj prosinec 2018 - Držíme neutrální alokaci

Nálada na finančním trhu zůstává spíše negativní, a to zejména z důvodu pokračujících (geo)politických nepokojů ve spojení s očekáváným zpomalováním hospodářského růstu ve světě. Negativní náladu navíc přiživují jak brexit, tak obavy z nepříznivého dopadu obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. To všechno vedlo ke zvýšenému kolísání cen na finačních trzích.

Světový růst zůstává silný

Na základě prudkých poklesů cen akcií v některých regionech za poslední týdny bychom si skoro mohli myslet, že se ekonomický růst výrazně zpomaluje. To je pravda pouze částečně.

Obavy z obchodní války a rozvíjejících se trhů

Výhružný tón prezidenta Trumpa o zavedení dalšího cla na čínské zboží už měsíce ovládá náladu na světových finančních trzích. V tomto ohledu se v uplynulých měsících nic nezměnilo a nevypadá to, že by těchto výhružek v krátké době mělo ubývat.

Ekonomický růst a ziskovost jsou pro trhy důležitou oporou

Mnoho společností prezentovalo vynikající výsledky v tomto čtvrtletí, přičemž předevščím v USA došlo k značnému nárůstu zisků. Pro analytiky to byl důvod k tomu, aby prakticky každému odvětví navýšili očekávaný růst.

Geopolitický vývoj vyvolává neklid

Kolísání na finančních trzích je sice v období dovolených relativně nízké, ale co se týká zpravodajství, zdaleka se nejedná o okurkovou sezónu.

Ekonomika USA silně roste

Přestože je sentiment investorů již nějakou dobu ovlivňován ve značné míře politickým neklidem, je růst světové ekonomiky velmi dobrý.

Rozvíjející se trhy jsou pod tlakem

Přetrvávající silný růst čínské ekonomiky a opatření vlády týkající se stimulování ekonomikystimulující ekonomiku jsou tou hlavní oporou pro nastupující a rozvíjející se trhy

123

Hodnocení: 6/10
Hlasovalo: 8
Hlasovat:
Tisknout článek