Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Investiční zpravodaj Investiční zpravodaj
Investiční zpravodaj

Investiční zpravodaj

Investiční zpravodaj duben 2019 - Honba za výnosem je opět tady

Centrální banky potvrdily svůl holubičí postoj (uvolněnou měnovou politiku), obchodní jednání mezi USA a Čínou postupuje kupředu a stimulační opatření čínské vlády se vydařily. I jinde jsou vidět první známky, že se ekonomika probouzí ze svého zimního spánku. Holubičí postoj centrálních bank znovu oživil honbu za výnosem na finančních trzích, která tlačí nahoru akcie i dluhopisy.

Investiční zpravodaj prosinec 2018 - Držíme neutrální alokaci

Nálada na finančním trhu zůstává spíše negativní, a to zejména z důvodu pokračujících (geo)politických nepokojů ve spojení s očekáváným zpomalováním hospodářského růstu ve světě. Negativní náladu navíc přiživují jak brexit, tak obavy z nepříznivého dopadu obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. To všechno vedlo ke zvýšenému kolísání cen na finačních trzích.

Světový růst zůstává silný

Na základě prudkých poklesů cen akcií v některých regionech za poslední týdny bychom si skoro mohli myslet, že se ekonomický růst výrazně zpomaluje. To je pravda pouze částečně.

Obavy z obchodní války a rozvíjejících se trhů

Výhružný tón prezidenta Trumpa o zavedení dalšího cla na čínské zboží už měsíce ovládá náladu na světových finančních trzích. V tomto ohledu se v uplynulých měsících nic nezměnilo a nevypadá to, že by těchto výhružek v krátké době mělo ubývat.

Ekonomický růst a ziskovost jsou pro trhy důležitou oporou

Mnoho společností prezentovalo vynikající výsledky v tomto čtvrtletí, přičemž předevščím v USA došlo k značnému nárůstu zisků. Pro analytiky to byl důvod k tomu, aby prakticky každému odvětví navýšili očekávaný růst.

Geopolitický vývoj vyvolává neklid

Kolísání na finančních trzích je sice v období dovolených relativně nízké, ale co se týká zpravodajství, zdaleka se nejedná o okurkovou sezónu.

Ekonomika USA silně roste

Přestože je sentiment investorů již nějakou dobu ovlivňován ve značné míře politickým neklidem, je růst světové ekonomiky velmi dobrý.

123

Hodnocení: 6/10
Hlasovalo: 8
Hlasovat:
Tisknout článek