Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Vybrali jsme 42 tisíc korun na dobrou věc Vybrali jsme 42 tisíc korun na dobrou věc
Vybrali jsme 42 tisíc korun na dobrou věc

Věnovali jsme 42 tisíc korun na dobrou věc

Pomáhat potřebným a obdarovávat druhé přináší nejen prospěch obdarovaným, ale také příjemné a pozitivní pocity samotným dárcům. Přesvědčit se o tom mohli naši zaměstnanci, kteří již po šesté uspořádali charitativní snídani za účelem podpory zajímavého projektu. Tentokrát se jednalo o získání prostředků pro sedm dětí z pěstounské rodiny. Podívejte se, jak to dopadlo.

Pani Dzurková s dětmil
Paní Renata Dzurková má tři vlastní odrostlé děti. Loni jí úřady svěřily do pěstounské péče dalších sedm malých potomků jejího bratra. Jejich rodiče péči nezvládli, a tak děti skončily v dětském domově.Čím byly návštěvy paní Dzurkové v dětském domově častější, tím byly její odchody od dětí náročnější. Proto sebrala odvahu a s pomocí OSPOD Náchod zažádala o jejich svěření do pěstounské péče. To se nakonec podařilo.

Sedm nových svěřenců ale znamená nejen spoustu času a energie, kterou jim musí jejich náhradní maminka věnovat, ale také vysoké finanční náklady, které jsou s péčí o děti spojeny. Aby mohla paní Dzurková dětem dopřát i něco navíc z toho, co si mohou dovolit jejich vrstevníci, požádala o pomoc ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem, o kterém se dozvěděla od dobrovolnice z neziskové organizace. Doufala, že případný příspěvek na volnočasové aktivity dětí a na letní tábor jí pomůže s něčím, na co už sama nestačí.

Fond proto vyzval zaměstnance banky a ti se ochotně chopili příležitosti pomoci. Ti napekli a navařili spousty dobrot, které vydražili v rámci charitativní snídaně mezi svými kolegy. Podařilo se vybrat 42 000 korun.

Když naši zaměstnanci pečou všechny ty dobroty k snídani, které se nakonec vydraží, vědí, že jejich úsilí má smysl. Potřebné děti za tu energii stojí,“ říká Jindra Machačová, předsedkyně ING Bank Fondu NTMd. „Úsilí a obětavost paní Dzurkové jsou obdivuhodné a osobně jsem ráda, že se nám podařilo pro její pěstounskou rodinu získat prostředky, které jejím svěřencům zpřístupní další vzdělávací a rozvojové aktivity,“ doplňuje.

Hodnocení: 6/10
Hlasovalo: 13
Hlasovat:
Tisknout článek