Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Ve kterých oblastech se nejčastěji uskromňujeme? Ve kterých oblastech se nejčastěji uskromňujeme?
Ve kterých oblastech se nejčastěji uskromňujeme?

Ve kterých oblastech se nejčastěji uskromňujeme?

04.02.2013

Přes dvě třetiny obyvatel starého kontinentu byly loni nuceny spořit a omezit tak své pravidelné výdaje. Z mezinárodního průzkumu ING Bank vyplývá, že lidé všech národností sahají nejdříve na zbytné výlohy a omezují se nejčastěji v oblasti zábavy, volnočasových aktivit nebo návštěv restaurací.  

Česká specialita

Více než polovina z nás (54 %) v roce 2012 omezila své výdaje v oblasti zábavy a odpočinku. Další významnou položkou, na níž se domácnosti snažily šetřit, byl nákup oblečení a náklady na dopravu. Podobně jsou na tom v omezování rozpočtů i naši evropští sousedé. Českou specialitou však je pověstné utahování opasku i za telekomunikační služby a poplatky za internet. Naopak v okolních zemích lidé v průměru častěji než u nás snižovali výdaje za energie. Téměř třetina dotazovaných Evropanů, včetně obyvatel České republiky, v roce 2012 své výdaje neomezovala vůbec.

Tip pro vaše spoření

Pokud se domácnostem podaří výdaje omezit natolik, že dokáží odložit část svých příjmů stranou, doporučuje jim ING Bank jako odborník na spoření uložit tyto prostředky například na spořicí účet. Zde budou výhodně úročeny, nebudou svádět k utrácení tak jako na běžném účtu, a přitom budou kdykoliv k dispozici pro případ potřeby. Takové výhody nabízí například spořicí účet ING Konto, které je navíc bez poplatků.

Ve kterých oblastech se nejčastěji uskromňujeme?

Hodnocení: 7/10
Hlasovalo: 1
Hlasovat:
Tisknout článek