Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Panika na čínských burzách, jak reagovat? Panika na čínských burzách, jak reagovat?
Panika na čínských burzách, jak reagovat?

Panika na čínských burzách, jak reagovat?

Možná jste zaznamenali velké titulky v ekonomických denících o tom, jak se vyvíjí akciový trh po poklesech na čínských burzách. Pojďme se na to podívat.

Co je příčinou propadů

Příčinou propadu trhů, který trvá již několik dnů, jsou nepříznivé údaje z čínské ekonomiky. Globální výprodej spustila zpráva o zrychlujícím se poklesu aktivity v čínském průmyslu, která prohloubila obavy z dalšího zpomalování růstu druhé největší světové ekonomiky (hlavní index v Číně zahájily týden propadem  přes osm procent a to je nejvíce za osm a půl roku).
Propady se následně rozšířili i v celé Asii a zprávy z Dálného východu se projevili už i v Evropě a Americe. Cena ropy spadla nejníže za šest let a ruský rubl atakuje historicky nejnižší hodnoty.

Co můžeme očekávat dále

Trhy budou zažívat rychlé návaly zvýšené volatility i nadále.  Reformní programy v Číně pokračují, v dohledné době bude čínská centrální banka i nadále výrazně intervenovat pro podporu růstu.

Volatilita

Jak na propady reagovat

Volatilita je nevyhnutelná na akciových trzích a je nedílnou součástí investování. Je důležité nenechat se kolísáním emočně vykolejit, ale vidět časové úseky volatility jako příležitost k získání aktiv za nižší cenu a zůstat zaměřeni na dlouhodobé cíle.

Investoři, kteří zůstanou v investici tak těží z dlouhodobého růstového trendu trhu. Proto je nejlepší strategií aktivní investování v podobě pravidelné investice. Díky pravidelné investici omezíte riziko, že investujete v okamžiku, kdy stojí akciové trhy před poklesem.

Aktuální vývoj naleznete v detailu jednotlivých fondů, včetně komentáře vývoje od správce daného fondu:

Hodnocení: 1/10
Hlasovalo: 1
Hlasovat:
Tisknout článek