Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Nejčastějším finančním předsevzetím Čechů je snižování dluhu Nejčastějším finančním předsevzetím Čechů je snižování dluhu
Nejčastějším finančním předsevzetím Čechů je snižování dluhu

Nejčastějším finančním předsevzetím Čechů je snižování dluhu

09.01.2014

Z třetího mezinárodního průzkumu ING vyplynulo, že cíle 8 z 10 Evropanů, kteří si dali nějaké novoroční předsevzetí, se budou týkat financí. Mezi nejčastější patří snaha více šetřit, snižovat dluhy a lépe kontrolovat své výdaje. Češi mají stejné cíle, ale finanční předsevzetí si vytyčuje jen asi 60 % z nich, což je v Evropě nejméně.

„Dávat si novoroční předsevzetí je tradice a je naprosto přirozené, že se nemalá část z nich dotýká financí,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank. „Pokud máte s dodržováním těch svých problémy, zkuste je rozdělit na menší části a plnit je postupně nebo požádejte o pomoc svou rodinu a blízké a stanovte si za jejich dodržení nějakou odměnu,“ dodává Vaníček.

Graf č. 1 – Novoroční předsevzetí spojené s finanční situací

Z Evropanů, kteří si dávají novoroční předsevzetí, jich téměř 80 % klade důraz na finanční stránku. Cíle, které se týkají peněz, jsou nejčastější ve Francii, Španělsku nebo Turecku, kde chce o zlepšení své finanční situace usilovat devět z deseti obyvatel. Naopak pro předsevzetím holdující Čechy nejsou ta z finanční sféry tak důležitá – dává si je jen 62 % z nich.

Zatímco 38 % Evropanů si dává za cíl více spořit, nejčastější předsevzetí Čechů je snížit své dluhy (32 %).

Graf č. 2 – Jaká finanční předsevzetí si Češi dávají nejčastěji?

Mezinárodní průzkum ING je studií na téma spoření a výdajů, kterou v prosinci 2013 realizovala společnost Ipsos ve
13 evropských zemích na reprezentativním vzorku 12 637 lidí.

Hodnocení: 9/10
Hlasovalo: 1
Hlasovat:
Tisknout článek