Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Hravý Finančník vtáhne děti do světa peněz Hravý Finančník vtáhne děti do světa peněz
Hravý Finančník vtáhne děti do světa peněz

Hravý Finančník vtáhne děti do světa peněz

Hravý Finančník vtáhne děti do světa penězČeská ING Bank je v oblasti donátorských a dobrovolnických aktivit činná již řadu let. Jejím primárním cílem se stala pomoc znevýhodněným dětem, podpora jejich talentu a vzdělávání. Tyto aktivity realizuje už deset let pod hlavičkou ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem.

Cílem banky je podporovat lidi, aby byli stále o krok napřed – v životě i podnikání. Nedílnou součástí strategie i každodenní činnosti banky je proto i vzdělávání. Z tohoto důvodu  byl na jaře letošního roku spuštěn pilotní projekt Finančník, který má za úkol zvyšovat finanční gramotnost dětí nejen z dětských domovů.

„Již delší dobu jsme přemýšleli, jak bychom se mohli, kromě finanční podpory jednotlivých projektů, také sami aktivně zapojit a předat dětem své zkušenosti a znalosti z finančního světa. Inspirovali jsme se u kolegů z Amsterodamu, kteří mají s podobným formátem zkušenosti. Využili jsme jejich formu finančního kvízu, který jsme upravili pro české podmínky.  Jedná se o zábavnou formu finančního kvízu, kdy, přes různé tipovací, početní nebo vědomostní otázky, mezi sebou soutěží jednotlivé týmy dětí a cílem je nasbírat co nejvíce hracích peněz za správně zodpovězené otázky. Od dubna jsme s ním navštívili 12 dětských domovů a základních škol a oslovili tak 250 dětí,“ říká k projektu Jindra Machačová, předsedkyně ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem, a dodává: „Od dětí i vychovatelů máme zatím jen pozitivní ohlasy, což nás samozřejmě těší a motivuje k pokračování v projektu.“

Návštěvy vedené hravou a nenásilnou formou jsou určeny pro děti zhruba od devíti let. „Každé setkání s Finančníkem začínáme vždy krátkým úvodem do světa financí, vysvětlením základních pojmů a informacemi, které by pro děti mohly být užitečné. Mladší děti pak vzděláváme formou pohádek s tematikou peněz a nakládání s nimi. Po přečtení pohádky s nimi diskutujeme, proč se které zvířátko chovalo právě tak, co dělalo dobře a co špatně a jaké z toho plyne ponaučení,“ doplňuje Machačová.

Hodnocení: 9/10
Hlasovalo: 12
Hlasovat:
Tisknout článek