Zpravodaj ING Bank

Zpravodaj ING Bank vám přináší nejnovější zprávy, zajímavosti a tipy ze světa financí.

Bez internetu ani na krok Bez internetu ani na krok
Bez internetu ani na krok

Bez internetu ani na krok

Možná si vzpomínáte na dobu, kdy byl internet ještě v plenkách. Připojení „přes telefon“ byla sázka do loterie a běda, pokud někdo v nepravou chvíli zdvihl sluchátko. Dnes internet alespoň jednou týdně zapne 79 % Čechů. Stává se nedílnou součástí našich domovů a díky mobilním telefonům nás provází i na cestách, nakupujeme na něm a také jeho prostřednictvím platíme. Za posledních pět let se počet uživatelů mobilního připojení zvýšil dokonce čtyřikrát.

ING Bank průzkum: Bez internetu ani na krok

Většina tuzemských uživatelů využívá k surfování po internetu domácí počítač nebo notebook a těsně za nimi následují mobilní telefony, jejichž obliba navíc stále roste – dnešní doba je totiž doba sdílení. Po mobilním internetu pak lidé sahají hlavně kvůli vyhledávání praktických informací, jako jsou jízdní řády, předpovědi počasí nebo navigace. Oblíbené jsou ale také nakupování a správa financí prostřednictvím mobilního bankovnictví.

Z průzkumu Českého statistického úřadu vyplývá, že internet alespoň jednou týdně zapne 79 % lidí. Mobilní připojení k síti volí 41 % z nás, což znamená oproti roku 2012 dokonce čtyřnásobný nárůst. Celkem 44 % osob na internetu nakupuje a 41 % z nich za pořízené věci platí prostřednictvím internetového bankovnictví, mnozí využívají chytrý telefon. Aplikace umožňující pohodlný přístup a ovládání vlastních financí z mobilu jsou obsahově zcela rovnocenné klasickému internetovému bankovnictví, navíc je uživatelé mohou mít pod kontrolou doslova na každém kroku. Konkrétně u ING Bank lze za pomoci aplikace kromě úspor na ING Kontu spravovat také investice v ING Podílových fondech, a to včetně jejich nákupu a odprodeje.

Aplikaci podle statistiky ING využívají častěji muži (v 66 % případů). Z hlediska věku je mezi jejími uživateli nejpočetněji zastoupena skupina klientů ve věku 36–45 let. Nejméně aplikaci využívají klienti starší 70 let, což kopíruje i obecný trend ve využívání internetu.

Velkou výhodou naší mobilní aplikace jsou bezpečnostní prvky. S ING Kontem lze navíc převádět peníze pouze na tři předdefinované účty, což významně omezuje riziko zneužití a odčerpání peněz. Vaše obezřetné chování v online prostředí pak funguje jako prevence proti zneužití. Pro případ nejistoty pomůže uložit si do telefonu číslo na zákaznickou linku a zabezpečovací prvky pro komunikaci s ní. Její pracovníci vám vždy ochotně pomohou vyřešit vzniklou situaci.

Hodnocení: 8/10
Hlasovalo: 10
Hlasovat:
Tisknout článek