Retail ING Bank ČR nově řídí Radek Sedlář

Radek Sedlář (42) v polovině léta nastoupil na vedoucí pozici retailové sekce ING Bank ČR, v rámci které je zodpovědný za strategii a byznys retailového bankovnictví. Do firmy přináší mnohaleté zkušenosti z mezinárodního prostředí i top managementu.

Před nástupem do ING Bank ČR působil mnoho let na několika řídících pozicích v různých pobočkách skupiny Citigroup. Věnoval se řízení retailového byznysu v Citibank nejen v Česku, ale také v Rusku či Maďarsku, včetně digitální transformace banky či odpovědnosti v oblasti velkých M&A transakcí. V posledních dvou letech působil v managementu irské centrály, kde získal více zkušeností z wholesale, privátního bankovnictví a řízení společnosti z pohledu evropských a amerických regulací.

Radek Sedlář vystudoval soukromou školu manažerské informatiky. Absolventský titul získal v oboru informačního managementu a ekonomiky. Je mu 42 let, je ženatý a má dva syny. Plynně hovoří anglicky a ovládá ruštinu. Ve volném čase se věnuje motosportu a tenisu.

„Jsem zvědavý na nové výzvy, které mi práce v ING Bank přinese. Je to pro mě velká změna, když po téměř 20 letech opouštím předchozího zaměstnavatele. Tím víc se ale těším na nový kolektiv a zázemí. Nespornou výhodou je pro mě také návrat do Čech, protože se budu moci naplno věnovat své rodině,“ říká ke své nové pozici Radek Sedlář.