Přihlásit  

3 snadné kroky k investování

Uvědomte si, za jak dlouho budete peníze potřebovat použít. Mimochodem, víte, co je to investiční horizont

Je na vás, jestli si vyberete raději fond ze základní nabídky jako základ investičního portfolia nebo jeden z mnoha fondů z rozšířené nabídky pro zkušené investory.

Pravidelným investováním již od malých částek zvyšujete svoji šanci na zajímavé a stabilní výnosy. 

Vše, co jste chtěli vědět o investování, ale báli jste se zeptat

Jak zhodnotit peníze

Většině z nás minimálně jednou za měsíc přistanou na bankovním účtu peníze, díky kterým můžeme v běžném životě fungovat. Občas nám také nějaké peníze zbydou. Kam s nimi? 

Naše produkty vám pomohou lépe zvládat každodenní zacházení s penězi a mohou výhodně zhodnocovat úspory i vytvořit si rezervu na horší časy.

Pravidelné investování

  • Odkládejte si i menší částky. Postupem času z nich můžete získat velmi zajímavé výnosy.
  • Nesázejte jen na jednu kartu. Investujte pravidelně bez ohledu na to, jestli se trhům daří, nebo právě poklesly.
  • Pravidelným investováním si můžete vypěstovat zdravý návyk. Ten oceníte obzvláště u nečekaných výdajů.
  • Investovat můžete už od 100 Kč. Pravidelnou investici si stačí jednou nastavit a dál už nic neřešíte.

Pravidelné investování je investování stejné částky v pravidelných intervalech do konkrétního fondu. Vzhledem ke kolísajícím finančním trhům se cena nakoupených podílových listů během období pravidelného investování průměruje, protože investujete ve chvíli, kdy jsou ceny vysoké, ale i ve chvíli, kdy jsou ceny nízké.

Nejčastější otázky a odpovědi (Q&A)

Kde mohu sledovat, jak se mé investici daří?

Informace o cenách podílových listů jednotlivých fondů a jejich výkonnosti v průběhu času se denně aktualizují a lze je zjistit na našich internetových stránkách a na informační lince 800 159 159. Výkonnost vašeho portfolia je možno sledovat i online prostřednictvím Internetového a Mobilního bankovnictví.
Cenu ze dne obchodu se dozvíte následující pracovní den do 9:00, u ING fondů den poté do 15:00. Více informací o státních svátcích naleznete v odpovědi na otázku Jaké svátky mají vliv na obchodování a výpočet cen fondů?

Věděli jste, že minimální investice do ING Podílových fondů je jen 100 Kč?

Investice do podílových fondů si v posledních letech získávají popularitu. Přesto si ale řada lidí myslí, že je tento investiční nástroj vhodný jen pro investice velkých částek a pro lidi s vyššími příjmy. Investování do ING Podílových fondů je možné již od 100 Kč. Oproti jiným finančním instrumentům, jako jsou například termínované vklady nebo běžné bankovní produkty, mohou investice nabídnout potenciál vyššího zhodnocení za cenu odpovídající kolísavosti hodnoty dané investice. Neboli čím větší potenciál zhodnocení očekáváte, tím větší riziko kolísání cen při investování obvykle podstupujete.


Video: Video o pravidelné investování.

Jak rychle si mohu své vložené peníze vybrat zpět?

Pokyn k prodeji zadáte rychle a pohodlně online v rámci Internetového nebo Mobilního bankovnictví. Finanční prostředky takto získané budou po vypořádání obchodu zaslány v českých korunách na vaše ING Konto. K vypořádání pokynu dojde zpravidla do 6 pracovních dní.

Detail celého procesu naleznete v Obchodování s fondy krok za krokem.

Konverze v případě cizoměnových fondů se řídí Kurzovním lístkem.

Všechny otázky a odpovědi

Jsou vám některé finanční termíny nejasné?

Nic se neděje. V našem přehledu najdete přes 60 pojmů, na které můžete v investičním světě narazit a díky kterým načerpáte nové vědomosti i bez drahých finančních poradců.

Slovník investora

Rádi vám pomůžeme

Zavolejte nám na naši bezplatnou linku nebo nám nechte vzkaz a my se vám ozveme.