Přihlásit  

ING Podílové fondy

Nakupujte a prodávejte fondy renomovaných investičních společností.
Začít investovat můžete už od 100 Kč.

Nejnižší poplatky na trhu

ING Podílové fondy mají dlouhodobě nejnižší vstupní poplatky pro akciové a smíšené trhy v České republice. Najdete u nás také fondy, kde je vstupní a výstupní poplatek nulový.

Investujte už od 100 Kč

S ING Podílovými fondy to může zkusit opravdu každý. Na začátek vám stačí třeba jen stokoruna.

Vyberte si z široké nabídky fondů

Základní nabídku čtyř ING Podílových fondů spravují investiční experti ze skupiny ING. Pečlivě do jejich portfolia vybírají fondy odpovídající požadované míře rizika a výnosu.

 

V rozšířené nabídce máme 36 fondů renomovaných mezinárodních správců Fidelity International, Franklin Templeton Investments, BlackRock a NN Investment Partners. Je určena pro zkušenější investory, kteří si raději portfolio skládají sami.

Nabídka fondů

Na co se často ptáte

Kde mohu sledovat, jak se mé investici daří?

Informace o cenách podílových listů jednotlivých fondů a jejich výkonnosti v průběhu času se denně aktualizují a lze je zjistit na našich internetových stránkách a na informační lince 800 159 159. Výkonnost vašeho portfolia je možno sledovat i online prostřednictvím aplikace internetového bankovnictví. Cenu ze dne obchodu se dozvíte následující pracovní den do 9h, u ING fondů poté do 15h. Více informací o státních svátcích v odpovědi na otázku Jaké svátky mají vliv na obchodování a výpočet cen fondů?

Věděli jste, že minimální investice do ING Podílových fondů je jen 100 Kč?

Investice do podílových fondů si v posledních letech získávají popularitu. Přesto si ale řada lidí myslí, že je tento investiční nástroj vhodný jen pro investice velkých částek a pro lidi s vyššími příjmy. Investování do ING Podílových fondů je možné již od 100 Kč. Oproti jiným finančním instrumentům, jako jsou například termínované vklady nebo běžné bankovní produkty, mohou investice

Jak rychle si mohu své vložené peníze vybrat zpět?

Pokyn k prodeji v českých korunách zadáte rychle a pohodlně online v rámci aplikace Internetového nebo Mobilního bankovnictví. Finanční prostředky takto získané budou po vypořádání obchodu zaslány na vaše ING Konto nebo na váš jiný účet. Celá tato operace trvá od 4 do 7 pracovních dní dle typu převodu. Nejrychlejší je převod peněžních prostředků na ING Konto.

Detail celého procesu naleznete v Obchodování s fondy krok za krokem.

Pro prodej fondů ve prospěch účtu vedeného v jakékoliv jiné měně než Kč (a to i mimo území ČR) nebo v jiné finanční instituci využijte Formulář k Prodeji Fondů.

Musím sledovat vývoj svých investic a ceny cenných papírů každý den?

ING Bank neposkytuje investiční poradenství, proto je na klientovi, aby sledoval vývoj cen a stav svého portfolia. Veškeré informace o vývoji portfolia má klient online přístupné prostřednictvím aplikací internetového a mobilního bankovnictví. Aktuální stav portfolia se mu přehledně zobrazuje na hlavní stránce internetového bankovnictví, přehled o stavu provedených obchodů má k dispozici v detailu každého fondu.

Podle jakých kritérií si mám vybrat ten správný fond pro mě?

 1. Stanovte si vlastní investiční cíl
  Chcete své volné peněžní prostředky ochránit před inflací, použít je v budoucnu na vzdělání svých dětí, odkládat je na stáří nebo si jen splnit své dávné sny?
 2. Určete si dobu investování
  Za jak dlouho budete peníze potřebovat zpět? Čím později budete chtít použít investované peníze, tím rizikovější (a potenciálně výnosnější) fondy můžete používat.
 3. Výnos nebo jistota
  Preferujete co nejvyšší výnos i za cenu kolísání hodnoty vaší investice? Nebo preferujete nízké riziko za cenu nízkých výnosů?

Zjistěte svůj investiční profil na internetových stránkách a snadno si poté vyberete přiměřený typ fondu pro vás.

Všechny otázky

Užitečné dokumenty

Postup při identifikaci

V následujících případech je nutné vždy provést identifikaci osob v souladu se zákonem č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a v souladu s dalšími zákony:

 • Osob jednající jménem klienta (např. na základě jednorázové plné moci, nebo z titulu zákonného zástupce nebo opatrovníka)
 • Nabyvatele dědictví

Tuto identifikaci je možné provést:

 • Prostřednictvím Pracovníka banky (viz. ing.cz/kontakt)
 • Prostřednictvím notáře, kontaktního místa veřejné správy (např. obecního úřadu) – Požádejte o listinu o identifikaci i o ověření podpisu.

Pro komunikaci se stávajícím klientem ING Banky je možné využívat těchto možností pro ověření totožnosti:

 • Ověření totožnosti prostřednictvím Pracovníka banky (viz. ing.cz/kontakt)
 • Ověření totožnosti prostřednictvím jiných osob provádějících úřední ověření (např.notáři, zaměstnanci místních úřadů..) – Stačí ověření podpisu.

Minimální údaje pro identifikaci komisionářské smlouvy jsou:

Jedná-li se o nepodnikatele, plnoletého, svéprávného
 • Jméno a příjmení
 • Rodné číslo nebo číslo komisionářské smlouvy
Jedná-li se o nesvéprávného
 • Jméno a příjmení nesvéprávného
 • Rodné číslo nesvéprávného nebo číslo komisionářské smlouvy
 • Jméno a příjmení zástupce nebo zástupců
 • Rodné číslo zástupce nebo zástupců
 • Datum narození zástupce nebo zástupců, pokud jim rodné číslo nebylo přiděleno

Nesvépravná fyzická osoba

 • může být zastoupená jen jedním soudně přiděleným zástupcem
 • může být zastoupená dvěma soudně přidělenými zástupci, přičemž každý zástupce může jednat samostatně
 • může být zastoupená dvěma zástupci, přičemž mohou jednat pouze oba zástupci společně

Vždy platí, že je nutno jednoznačně identifikovat majitele smlouvy (tj. fyzickou osobu nezletilou/nesvéprávnou/podnikatele) v horní části formuláře pro to určené.

Úřední hodiny pro přijímání pokynů

Úřední hodiny ING Bank N.V., Retail Banking Operations jsou v pracovní dny:
Po–Pá: 9.00–16.00 hod.

Doba určená pro přijetí Pokynů

Dobou určenou pro přijetí Pokynů se rozumí doba doručení Pokynů na adresu uvedenou v patičce daného formuláře. Zpracování pokynů se poté řídí dokumentem Obchodování s fondy krok za krokem.

Jak začít investovat?

ING Podílové fondy jsou ideálním způsobem zhodnocování peněz. 
Podívejte se na to, jak začít investovat.


Rádi vám pomůžeme

Zavolejte nám na naši bezplatnou linku nebo nám nechte vzkaz a my se vám ozveme.