Přihlásit  

Rob Carnell: Úvěrový rating AAA, jemuž se USA těší, je „v sázce“

21.07.2011

Rob Carnell: Úvěrový rating AAA, jemuž se USA těší, je „v sázce“

V červencovém videoprogramu ekonomických aktualit Rob Carnell, hlavní mezinárodní ekonom ING Commercial Banking, uvedl, že Spojené státy překročily svůj „dluhový strop" v květnu a díky vysokému dluhu Spojených států se tato vlivná země dostává pod tlak.

Rob Carnell uvádí, že američtí vyjednavači musí do 2. srpna 2011 dosáhnout dohody ohledně střednědobého plánu na snižování deficitu.

„V sázce je suverénní úvěrový rating USA, který má nyní hodnotu AAA,“ dodal Carnell.

Podle něj však neexistují žádné pochyby o tom, že dluh bude splacen, otázky se týkají „pouze toho kdy“. „Podobně katastrofické scénáře, jako je potenciální bankrot Řecka, jsou proto nepravděpodobné.“

Zvyšování důvěry

Evropská centrální banka si i nadále zachovává přísný postoj (další zvýšení pravděpodobně nastane před koncem roku), ale od centrálních bank v USA a Velké Británii „trhy neočekávají, že by měly během nejbližšího roku či ještě delšího období zahájit cyklus utahování“.

Carnell ale uvádí, že zvýšená míra aktivity a lepší tržní podmínky pravděpodobně způsobí, že investoři očekávání zvyšování sazeb v případě Federálního rezervního systému USA i Bank of England urychlí.

Videokomentář je k dispozici zde: http://www.ezonomics.com/videos/video_july_economic_update_2011/

Rob Carnell
Hlavní mezinárodní ekonom
ING Commercial Banking

Rádi vám pomůžeme

Zavolejte nám na naši bezplatnou linku nebo nám nechte vzkaz a my se vám ozveme.