Přihlásit  

13.05.2020

 

Už víš, co budeš dělat po vysoké?

Co budeš dělat po vysoké? Já sama nevěděla. Zdálo se mi, že všechno úžasné se školou končí. Až International Talent Program (ITP) mě vyvedl z omylu. 4 roky ve znamení toho, že budou přesně takové, jak si je sama zařídím. Že poznám ING doma i v zahraničí, manažerské přístupy a dynamiku týmů, projdu tréninky hard a soft skills, každý rok se zúčastním 2týdenní mezinárodní konference s talenty z celého světa a že dostanu prostor pro moje vlastní kreativní řešení.

Nevím, jak to mají ostatní, ale já jsem měla během studia vždycky obrovskou podporu rodiny. Ale nikdo, včetně učitelů, mě nepřipravil na to, co dělat potom. Vykročit do neznáma je přirozenou součástí života. Ale tahle změna byla děsivější než stěhování do cizí země v mých 17 letech. Navíc jsem ze své pracovní zkušenosti při škole věděla, jak to s juniory v korporátech chodí a co se od nich očekává – všechno a vlastně nic. Budoucnost proto nevypadala jako nijak vzrušující. Už jsem se smířila s tím, že organizování studentských mezinárodních událostí a podobné aktivity zůstanou pouze vzpomínkou na veselé studentské časy.

V takové náladě a s černými myšlenkami v hlavě mě nepřekvapilo, že žádná z pracovních nabídek, které jsem dostala během magisterského studia, mě nenadchla. Proto když jsem dostala pozvánku od ING na první ze třech kol pohovoru na ITP program, jsem si řekla, že to určitě nevyjde. Šance dostat se na takhle skvělou pozici je přeci stejná jako vyhrát v loterii! Z druhé strany jsem já sama měla asi bilion otázek… Co taková mezinárodní banka vůbec dělá? Co tam můžu dělat já? No a upřímně… Bankovnictví... Není to trochu nuda?

Co jsem vážně ocenila, bylo to, jak je program strukturovaný. Je vidět, že se s takovými otázkami počítá. První rok – máš prostor dozvědět se o bance víc a získat potřebné znalosti. Zkrátka procestuješ bankou a poznáš, jak to funguje doma i v zahraničí. Dozvíš se nejenom, co všechno mají na starosti různá oddělení, ale také jak se liší manažerské přístupy a dynamika týmů.

Druhý rok – začneš s pozicí na plný úvazek a seznámíš se s více lidmi v bance. Třetí rok – získáš povinné certifikáty a ukážeš, čeho jsi v práci schopen. Jako odměnu dostaneš nominaci na poslední etapu – Lead. Každý rok obsahuje jednu dvoutýdenní mezinárodní konferenci se stovkou dalších trainee z celého světa, kteří prochází tím samým jako ty. Během těchto událostí se seznámíš nejenom s ostatními trainee, ale taky s top manažery. Dostaneš skvělý přehled o strategii ING, makro podmínkách, ve kterých se nacházíme, a také absolvuješ tréninky na hard a soft skills. Má to zkrátka všechno, co potřebuješ pro nastartování svojí kariéry.

Potom co jsem úspěšně absolvovala náročný business panel s manažery a dostala nabídku, jsem si pořád nebyla jistá – 4 roky jsou dlouhá doba. Proto jsem se rozhodla kontaktovat lidi, co už na tom programu jsou. Snad každý trainee mi řekl to samé: bude to tak, jak si to zařídíš ty. Zní to skvěle, ale taky děsivě, že jo? Já se ale k jejich slovům musím sama připojit a můžu jen potvrdit, že to, jaké to bude, je úplně na tobě.

Čeho si na ING nejvíc vážím? Toho, že i v tak rychle se měnícím prostředí je vždycky prostor na zpětnou vazbu a že pokud nabídneš nestandardní a kreativní řešení problémů, dostaneš vždy velkou podporu. Největší síla ING jsou zaměstnanci, kteří jsou podnikaví a otevření novým nápadům. Proto dostávají prostor a svobodu své nápady realizovat, zkoušet a rozvíjet se.

Rádi vám pomůžeme

Zavolejte nám na naši bezplatnou linku nebo nám nechte vzkaz a my se vám ozveme.