Přihlásit

Potřebujete ušetřit na dovolenou? Poradíme vám, jak na to

10.07.2015

Potřebujete ušetřit na dovolenou? Poradíme vám, jak na to

Potřebujete ušetřit na dovolenou? Poradíme vám, jak na toLoňský průzkum ING Bank ukázal, že více než třetina Čechů na svou hlavní dovolenou spoří. Je to tedy vcelku běžná praxe. Mít naspořeno nás totiž odpoutává jak od  stresu, tak od obav, že utratíme příliš nebo se dostaneme do dluhů. Jak ale docílit efektivního spoření? Máme pro vás pár tipů.

Spořte pravidelně

Vytvořte si návyk spořit nastavením automatických plateb z účtu na účet. Spořit každý měsíc je efektivnější než uložit částku jednou za rok, a to jak díky získanému návyku tak díky celoročním úrokům.

Najděte si svůj styl

První důležitým krokem ke spoření na dovolenou je nalézt způsob, jakým požadované částky dosáhnout. Jednou z možností je například známá pomůcka 1 – 7 – 2, tedy 10 % pro sebe, 70 % na režii a 20 % na úspory. Takto se dá ušetřit i s relativně nízkým příjmem, stačí se soustředit na tok peněz.

Začněte spořit dostatečně dopředu

Vyrazit na dovolenou na poslední chvíli může být sice vzrušující, ale studie dokázala, že si lidé enormně užívají pocity před dovolenou. Rozhodnout se tedy dostatečně dopředu může být vhodné nejen z důvodu většího množství času na spoření, ale také z důvodu dlouhotrvajících pozitivních myšlenek.

Vytvořte si „prázdninový fond“

Říká se, že velkých cílů se dá dosáhnout malými krůčky. A v případě spoření to platí mnohonásobně. Zkuste dát své dovolené konkrétní podobu. Pojmenujte svůj dovolenkový účet, rozhodněte se o několika maličkostech, které si představujte.

Ujasněte si cenu

Pokuste se přibližně vypočítat cenu dovolené. Zahrňte výlety, poplatky, večeře v restauracích atd. Není nic horšího, než mít v hlavě částku, kterou nakonec překročíte o několik tisíc jenom proto, že jste zapomněli započítat dopředu plánovaný výlet.

Nepodlehněte tlaku okolí

V neposlední řadě je důležité se na svůj cíl soustředit a nepodlehnout tlaku okolí, které bude zajisté skýtat plno příležitostí k utrácení. Vy musíte mít v hlavě konkrétní představu dovolené, na kterou se můžete těšit, a odolávat tlaku pro vás bude hračka.

Uvidíte, že pokud se vám podaří všechno naplánovat a následně pravidelně odkládat, stane se spoření za nějakým účelem smysluplnou a efektivní cestou, jak dosáhnout požadovaného výsledku. A pak už můžete užívat zaslouženého odpočinku ve vaší vysněné destinaci.

Rádi vás uvidíme

Domluvte si schůzku na některé z našich poboček.

Rezervovat termín