Přihlásit  

Panika na čínských burzách, jak reagovat?

25.08.2015

Možná jste zaznamenali velké titulky v ekonomických denících o tom, jak se vyvíjí akciový trh po poklesech na čínských burzách. Pojďme se na to podívat.

Co je příčinou propadů

Příčinou propadu trhů, který trvá již několik dnů, jsou nepříznivé údaje z čínské ekonomiky. Globální výprodej spustila zpráva o  zrychlujícím se poklesu aktivity v čínském průmyslu, která prohloubila obavy z  dalšího zpomalování růstu druhé největší světové ekonomiky (hlavní index v Číně zahájily týden propadem  přes osm procent a to je nejvíce za osm a půl roku).
Propady se následně rozšířili i v celé Asii a  zprávy z Dálného východu se projevili už i v Evropě a Americe. Cena ropy spadla nejníže za šest let a ruský rubl atakuje historicky nejnižší hodnoty.

Co můžeme očekávat dále

Trhy budou zažívat rychlé návaly zvýšené volatility i  nadále.  Reformní programy v Číně pokračují, v dohledné době bude čínská centrální banka i nadále výrazně intervenovat pro podporu růstu.

Jak na propady reagovat

Volatilita je nevyhnutelná na akciových trzích a je nedílnou součástí investování. Je důležité nenechat se kolísáním emočně vykolejit, ale vidět časové úseky volatility jako příležitost k získání aktiv za nižší cenu a zůstat zaměřeni na dlouhodobé cíle.

Investoři, kteří zůstanou v investici tak těží z dlouhodobého růstového trendu trhu. Proto je nejlepší strategií aktivní investování v podobě pravidelné investice. Díky pravidelné investici omezíte riziko, že investujete v okamžiku, kdy stojí akciové trhy před poklesem.

Vývoj cen fondů

Rádi vám pomůžeme

Zavolejte nám na naši bezplatnou linku nebo nám nechte vzkaz a my se vám ozveme.