Přihlásit

Necháváte své úspory zahálet na běžných účtech?

11.03.2013

Zdá se, že se svými úsporami bychom mohli nakládat lépe. Nejčastěji totiž necháváme peníze ležet na běžných účtech (84 %), kde se téměř nezhodnocují, nebo se nám válí doma v šuplíku (72 %)… Průzkum ING bank také ukázal, že více než polovina z nás (53 %) má část svých úspor uloženu na spořicích účtech nebo na stavebním spoření (59 %).

Necháváte své úspory zahálet na  běžných účtech?

11.03.2013

Zdá se, že se svými úsporami bychom mohli nakládat lépe. Nejčastěji totiž necháváme peníze ležet na běžných účtech (84 %), kde se téměř nezhodnocují, nebo se nám válí doma v šuplíku (72 %)… Průzkum ING bank také ukázal, že více než polovina z nás (53 %) má část svých úspor uloženu na spořicích účtech nebo na stavebním spoření (59 %).

Blýská se na ještě lepší časy

Častým důvodem, proč necháváme své úspory ležet na běžném účtu, je požadavek mít peníze kdykoliv k dispozici. Na oblibě však stále získávají spořicí účty! Z průzkumu ING Bank vyplynulo, že v uplynulém roce si tento druh účtu založilo 39 % dotazovaných. Polovina z nich sáhla po příslušném produktu své domácí banky, druhá polovina pak vybírala z nabídky jiných bank.

Tip pro vaše spoření

Rozumný střadatel by se měl snažit, aby se jeho úspory zhodnocovaly. A to běžné účty ani domácí pokladnička nedokážou. Založení například spořicího účtu je přitom velmi jednoduché a dá se zvládnout během několika minut přes internet i bez návštěvy pobočky. Peníze na něm jsou dostupné ihned bez výpovědní lhůty, zřízení a vedení účtu je ve většině případů bez poplatků, a přitom nabízí zhodnocení jakékoliv částky, která by jinak zahálela na běžném účtu

Rádi vás uvidíme

Domluvte si schůzku na některé z našich poboček.

Rezervovat termín