Přihlásit  

Investujte do sebe každý měsíc

02.01.2020

Odkládat si každý měsíc stranou alespoň část výplaty je správný přístup, jak si našetřit na vysněnou dovolenou nebo třeba nové kolo. V ekonomických učebnicích se tomuto chování říká „odložená spotřeba“ – peníze, které bychom dnes mohli utratit, si odložíme stranou pro své budoucí já, kterému se rozhodně budou hodit. Pokud máte velké sny, ale zatím malé úspory, nastavte si z ING Konta měsíční platbu do našich investičních fondů.

Výnosy z investic jsou zpravidla vyšší než výnosy spořicích účtů, samozřejmě je to za cenu kolísání hodnoty investice v průběhu držení. I tady ale platí, že čím déle investujete, tím vyšší je pravděpodobnost investičního úspěchu. Vyzkoušejte naši investiční kalkulačku, která vám ukáže modelové příklady, co s vašimi penězi umí v delším horizontu investiční fondy udělat. V průběhu podzimu se situace do jisté míry stabilizovala. Riziko tvrdého Brexitu bylo zažehnáno a jednání o obchodní dohodě mezi USA a Čínou se obnovila.  Podepsání dohody nakonec sice trvalo déle, než se předpokládalo, ale předešlo se tím další eskalaci obchodních sporů. Dohoda tak patrně začne platit začátkem roku, nicméně řada z dříve uvalených tarifů zůstane v platnosti a snižovat se budou teprve postupně. Protekcionistická opatření, která loni brzdila růst světové ekonomiky, tak ani po dosažení dohody zcela nezmizí. Otázkou také zůstává, jak se Donald Trump postaví k případné obchodní dohodě s Evropskou unií. Blížící se americké volby naznačují, že pro další obchodní spory není čas. Trump ale již několikrát ukázal, že se jeho kroky nedají předvídat.

Proč se vyplatí investovat pravidelně?

I málo může nakonec znamenat hodně – pravidelné odkládání i malých částek vám může přinést velmi zajímavé výnosy.

Pravidelnou investicí se vyhnete sázce na jedinou kartu – investujete pravidelně bez ohledu na to, zda trhy rostou, nebo stojí před poklesem.

Investujete bez starostí od 100 Kč – pravidelnou investici si jednou nastavíte a už se o nic nestaráte, částku můžete kdykoliv změnit nebo investování přerušit.

Jak na to?

Pokud ještě neinvestujete, začít můžete hned teď rovnou z pohodlí domova. Přihlaste se do Internetového bankovnictví a na horní liště klikněte na Nákup fondu. Zvolte si svůj první fond, vyplňte dotazník, uzavřete s námi Produktovou smlouvu pro ING Podílové fondy a následně vložíte svůj první pokyn k nákupu cenných papírů tohoto fondu. Začít můžete už od 100 Kč. Vývoj hodnoty své investice můžete sledovat přímo v Internetovém bankovnictví.

Investiční kalkulačkaJak investovat

Jde o investice do podílových fondů. Pamatujte, prosím, že hodnota investice se může měnit. Není možné automaticky zaručit návratnost investované částky. Výnosy z minulých období nejsou zárukou výnosů budoucích a je zapotřebí počítat s určitou mírou rizika.

Rádi vám pomůžeme

Zavolejte nám na naši bezplatnou linku nebo nám nechte vzkaz a my se vám ozveme.