Přihlásit

Co jste o EURU nevěděli a nenapadlo vás se zeptat

12.07.2016

Sledovali jste mistrovství Evropy ve fotbale? Tak schválně, tušili jste, že…

Co jste o EURU nevěděli a nenapadlo vás se zeptat

Fotbalové EURO právě skončilo a my vám přinášíme pár zajímavostí, které se s tímto velkolepým turnajem pojí. A protože jsme banka, logicky se budou některé perličky týkat i financí.

Věděli jste, že:

  • Cristiano Ronaldo má sám o sobě hodnotu týmů Maďarska, Severního Irska a Albánie dohromady? (Hodnota Ronalda, kterou vyčíslila ING Bank, je 103 milionů eur.)
  • Gareth Bale tvoří téměř polovinu hodnoty zbytku reprezentace Walesu? (Hodnota velšského týmu je 75 milionů eur.)
  • Týmy Portugalska a Chorvatska mají přibližně hodnotu německého týmu. (Hodnota německého týmu vyčíslená ING Bank je 566 milionů eur.)
  • Z průzkumu, kterého se zúčastnilo třináct evropských zemí, jich devět očekávala vítězství Německa.
  • Každý desátý Evropan by neváhal dát za vstupenku na finále více než 5 000 Kč, pokud by v něm hrál jeho tým. Téměř polovina Evropanů by naopak za takovou vstupenku neutratila ani euro.
  • Více než čtvrtina Evropanů by se na měsíc vzdala mobilního telefonu, kdyby to znamenalo výhru jejich týmu, a téměř čtvrtina Evropanů by se z toho samého důvodu vzdala 1 % svého ročního příjmu. Přitom Rumuni a Poláci by se jako jediní vzdali raději peněz než mobilního telefonu.
  • Čtvrtina Evropanů se v rámci EURA účastnila nějaké tipovačky mezi kolegy nebo kamarády.
  • Podpora domácího týmu neznamená automaticky také víru v jeho vítězství. Dobrým příkladem tohoto jevu bylo Polsko, jehož týmu fandilo 72 % tamních obyvatel, ale pouze 18 % jich očekávalo vítězství své země v turnaji.

To, že mají některé týmy i několikanásobně nižší hodnotu oproti zbytku, neznamená, že nemohou uspět. Podívejte se například na úspěch Maďarska nebo Severního Irska v základních skupinách – obě mužstva dokázala postoupit.

Rádi vás uvidíme

Domluvte si schůzku na některé z našich poboček.

Rezervovat termín