Přihlásit  

Teribear s podporou ING rozhýbal celou republiku

05.10.2020

 

 

Šestý ročník charitativního happeningu Hýbejte se s Teribearem aneb Prima pohyb s medvědem je za námi. Stejně jako v předchozích letech byla i letos jeho hlavním partnerem banka ING. Letos měl Teribear kvůli pandemii koronaviru zcela jinou podobu, protože se účastníci nemohli sejít na jednom místě. Díky mobilní aplikaci ale vznikla virtuální komunita a zapojit se mohli všichni, kdekoli a kdykoli. Každý zdolaný kilometr proměnili partneři akce v 10korunovou konkrétní pomoc. Celkem se tak za 24 dnů, po které akce trvala, připsalo díky 23 116 účastníkům na konto pomoci 10 000 000 korun! Výsledná částka pomůže například dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů nebo rodinám v nouzi. Charitativní happening pořádá Nadace Terezy Maxové dětem.

Stejně jako v předešlých ročnících i letos se do charitativního happeningu zapojili zaměstnanci banky ING: „Mám radost, že jsme se dokázali i na dálku semknout a vyběhat peníze pro potřebné. A speciálně hrdý jsem na náš ING tým, který, i když v menším počtu účastníků než loni, více než zdvojnásobil svůj výkon z předchozího roku. V šestém ročníku Teribeara zaměstnanci ING a jejich blízcí naběhali a nachodili rekordních 10386 km, a zařadili se tak mezi osm nejlepších týmů. Vítězové jsou podle mě ale všichni, kdo se navzdory COVIDu a dalším komplikacím rozhodli hýbat pro dobrou věc,“ říká Radek Sedlář, ředitel retailové sekce banky ING.

Letošní ročník byl úplně jiný než ročníky předešlé. Jsme moc rádi, že jsme se rozhodli realizovat jej i v této virtuální podobě, protože situace to jinak neumožňovala. Z mnoha reakcí víme, že to účastníci happeningu ocenili a neváhali podpořit Teribeara svým vlastním pohybem i na dálku. Věřím, že příští rok se zase všichni společně potkáme na jednom místě. Moc děkuji všem, kteří sbírali kilometry pomoci při běhu, procházce po lese nebo třeba cestou do práce. Vážíme si každého kroku,“ říká patronka akce, Tereza Maxová.

ING běhá pro Teribear

Teribear překonal hranice

Největší počet kilometrů, 1 440 km, připsala svým pohybem Eva Vaidová, která se zapojuje do charitativní akce každoročně, stejně jako druhý Jan Čížek, který pomohl 1366 kilometry. V dětské kategorii do 15 let byla nejpilnější sběračkou kilometrů Frederika Sekowská s 583 kilometry. I v letošním roce se mohly zapojit firemní a rodinné týmy. Nejvíce kilometrů nasbíral firemní tým Accenture, jeho členové připsali 26 255 kilometrů pomoci. Z finálního leaderboardu je patrné, že virtuální happening opět podpořili i ti, kteří se pravidelně zapojovali do předešlých ročníků akce. Ovšem nejenom oni. Díky bezlimitnosti se happening odehrával ve všech regionech České republiky a do pomoci pro Teribeara se nadšeně zapojili také lidé z 38 zemí světa!

O akci

Hýbejte se s Teribearem aneb Prima pohyb s medvědem je virtuální obdobou tradiční sportovně – charitativní akce Teribear hýbe Prahou. Je určena všem, kdo chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem. Nový formát vznikl v reakci na letošní mimořádnou situaci poznamenanou pandemií COVID-19. Aby se happening mohl realizovat i v tomto roce, rozhodla se Nadace Terezy Maxové dětem dát jeho myšlence novou podobu a uchovat tak možnost pomáhat společně pohybem.

V roce 2020 Teribea ropustil jedno konkrétní místo a stal se virtuální a skutečně bezlimitní akcí. Díky nové technologické podobě happeningu Hýbejte se s Teribearem si mohl užít pohyb každý a pomáhat odkudkoliv – stačilo si stáhnout partnerskou běžeckou aplikaci Strava, zaplatit registrační poplatek a registrovat se do naší databáze. Všechny zdolané kilometry se přenesly do výsledkové listiny podobně, jako v předchozích ročnících. Za každý zaznamenaný kilometr věnovali partneři akce 10 Kč na zvolený příběh pomoci. Hledáte jiný způsob, jak se zapojit? Podpořte sbírku a staňte se dárcem a členem rodiny přátel medvídka Teribeara. www.teribear.cz

.

Rádi vám pomůžeme

Zavolejte nám na naši bezplatnou linku nebo nám nechte vzkaz a my se vám ozveme.