Získaná ocenění

Prestižní ocenění Globální banka roku 2016 získala ING Bank

Deník investoraING Bank byl udělen prestižní titul Global Bank of the Year 2016 / Globální banka roku 2016.  Toto významné ocenění bankovních institucí Best Bank Awards uděluje každoročně časopis The Banker.

Tato cena byla ING Bank udělena na slavnostním vyhlašování cen v Londýně, které proběhlo 7. prosince 2016. Porota při hodnocení více než 1 000 přihlášek z celého světa posuzovala výsledky bank, jejich výkonnost i růst během uplynulého roku. Všechny banky musely předložit množství údajů o svém hospodaření, o technologických, inovačních a marketingových iniciativách.

Časopis The Banker ve svém rozhodnutí uvedl: „Blahopřejeme ING Bank k tomu, že se stala Globální bankou roku 2016. ING Bank se prezentovala souborem solidních výsledků a zároveň vůdčí investiční strategií v oblasti technologií, inovací a orientací na služby klientům. V celkovém souhrnu to byl skutečný recept na vítězství.“

„Tohoto ocenění si velmi vážím a jsem přesvědčen, že náš inovativní a prozákaznický přístup je tou správnou cestou pro dlouhodobě udržitelný růst ING Bank i v České republice,“ říká Isold Heemstra, CEO ING Bank ČR.

Časopis The Banker je součásti skupiny Financial Times a sledování světového finančního sektoru se věnuje již od roku 1926.

Hlasování veřejnosti vyneslo ING Konto na třetí příčku v anketě Zlatá koruna

Spořicí účet ING Konto se poprvé umístil na medailové pozici v Ceně veřejnosti pro nejlepší finanční produkt prestižní ankety Zlatá koruna, kde získal bronzové ocenění. V předchozích letech přitom ING Bank získala ve Zlaté koruně již pět ocenění od odborné poroty a řadí se tak mezi stálice ankety. Té se letos zúčastnilo téměř 90 000 hlasujících, kteří vybírali z více než 550 finančních produktů.

„Velmi si vážíme každého ocenění a obzvláště toho od veřejnosti. Svědčí to o tom, že naši klienti jsou s nastavením našich produktů a služeb spokojeni a lepší vizitku si ani nemůžeme přát. Ceníme si i předchozích hodnocení odborné poroty a skutečnost, že jsme v této dlouholeté a prestižní anketě uspěli již pošesté, je pro nás hnacím motorem a zároveň závazkem do budoucna,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank, a doplňuje: „Věříme, že se nám i díky novinkám a rozšiřování produktové nabídky pro retailové klienty bude i v budoucnu dařit dosahovat výsledků, se kterými se můžeme pochlubit.“

Ocenění budou předána na galavečeru Zlaté koruny v Top Hotelu Praha 26. května 2015. Ve stejný den budou zveřejněny i výsledky soutěže v šestnácti kategoriích hodnocených odbornou porotou, Finanční akademií Zlaté koruny. Anketa Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu nepřetržitě již od roku 2003. 

ING Konto obsadilo v soutěži Zlaté euro třetí příčku a potvrdilo tak své kvality

Zlaté euro

Spořicí účet ING Konto se i ve druhém ročníku soutěže Zlaté euro umístil na medailové pozici. Letošní bronzová pozice znovu potvrzuje stabilitu a kvalitu produktu ING Konto.

„Jsem potěšen, že se i přes narůstající konkurenci opakovaně potvrzuje kvalita našeho spořicího účtu ING Konto,“ komentuje umístění Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR a dodává: „ING Konto bylo průkopníkem na českém trhu spořicích účtů a za desetileté působení si vybudovalo skvělou pozici, což potvrzují i přední místa v soutěžích bankovních produktů, která náš spořicí účet pravidelně obsazuje. Vsadili jsme na strategii nadstandardní, ale dlouhodobě udržitelné úrokové sazby a maximální otevřenosti a srozumitelnosti vůči našim klientům. Tato strategie se nám vyplácí a my věříme, že jsme pro naše klienty správným místem pro jejich peníze.“

Spořicí účet ING Konto je na českém bankovním trhu již deset let. Za toto období si jej pořídilo přes 350 000 klientů, kterým banka na úrocích vyplatila přes pět miliard korun. ING Konto si dlouhodobě drží stabilní nadprůměrnou úrokovou sazbu, která je aktuálně ve výši 1,75 % p.a. pro jakoukoliv výši vkladu. Zřízení a vedení účtu je zdarma a vložené finanční prostředky má klient vždy k dispozici. Ovládání ING Konta je možné prostřednictvím přehledného internetového bankovnictví nebo bezplatné telefonní linky. ING Konto bylo již pětkrát v řadě oceněno v prestižní soutěži Zlatá koruna, z toho třikrát se umístilo na první příčce. Na podzim loňského roku ING Bank také obohatila nabídku pro klienty ING Konta o možnost zřízení termínovaných vkladů se zajímavou úrokovou sazbou.

Soutěž Zlaté euro je postavena na objektivních parametrech, odbornosti a transparentnosti. Kategorie Spořicí účty byla letos vyhlašována podruhé a čelní místa obsadili účty, které přinášejí svým uživatelům nejvyšší výnos a zároveň minimálně omezují jejich flexibilitu v nakládání s uloženými prostředky. Hodnocení Spořicích účtů je založeno na každodenním monitoringu výnosů spořicích účtů a díky tomu je možné přesně určit dosažené roční zhodnocení. Posuzováno bylo 23 spořicích účtů, které existovaly po celý rok 2011, pouze 12 účtů však splnilo nominační kriteria. Další informace k soutěži naleznete na webových stránkách www.zlateeuro.cz.
 

ING Konto je již pět let nejčastěji oceňovaným spořicím účtem v soutěži Zlatá koruna!

S letošním druhým místem v soutěži Zlatá koruna1 získala ING Bank ocenění již po páté. Dlouhodobě vynikající pozici ING potvrzuje i nezávislý výzkum TNS AISA z března 2011, který naměřil nejvyšší míru spokojenosti a věrnosti klientů právě pro ING Konto. Hodnota indexu spokojenosti (tzv. TRI*M Indexu) pro ING Konto je 80 bodů, což je nejlepší výsledek mezi spořicími účty největších bankovních institucí v České republice. Průměr trhu se pohybuje okolo 65 bodů.

"Za posledních pět let se ING Konto ve Zlaté koruně umístilo třikrát na prvním místě a dvakrát obsadilo druhou příčku. To svědčí o kvalitě a stabilitě tohoto spořicího účtu na tuzemském bankovním trhu. Přesto většina Čechů používá stále ke spoření běžné účty, které nebývají zpravidla tak dobře zhodnocené a mylně se domnívají, že pouze zde mají svou hotovost neustále k dispozici," shrnuje Libor Vaníček, ředitel retailové části ING Bank ČR. "Díky uskutečněnému průzkumu jsme si také ověřili, že oblíbenost ING Konta je stále nejvyšší a to pro nás představuje závazek vůči našim stávajícím i budoucím klientům."

ING Konto je spořicí účet, který nabízí nadprůměrnou úrokovou sazbu 1,75 % p.a. pro jakoukoli výši vkladu. Jeho zřízení, vedení i transakce jsou zcela zdarma a vložené finanční prostředky má klient stále k dispozici. S ING Kontem jeho majitel nemusí rušit účty u jiné banky a může kdykoliv převádět libovolné částky na ING Konto a zpět. Ovládání ING Konta je k dispozici prostřednictvím internetového bankovnictví, telefonu nebo ve finančním centru ING Oranžový dům.

Zlaté euro 2011

Soutěž Zlaté euro je postavena na objektivních parametrech, odbornosti a transparentnosti. Proto také ve druhé vyhlašované kategorii Spořicí účty zákonitě kralovaly ty produkty, které přinášejí svým uživatelům nejvyšší výnos a zároveň minimálně omezují jejich flexibilitu v nakládání s uloženými prostředky. Spořicí účet ING Konto obsadil první místo s dosaženým celkovým počtem 98 bodů ze sta možných. Průměrný výnos účtu za rok 2010 dosáhl hodnoty 2,07 %. Všechny potřebné operace jsou zdarma, stejně jako roční písemný výpis z účtu. Více na www.zlateeuro.cz.

Tři otázky pro vítěze

Libor Vaníček (1971) je ředitelem retailového bankovnictví ING. V ING Bank působí od roku 1998, kde byl do roku 2003 odpovědný za výkon činnosti depozitáře investičních, podílových a penzijních fondů a poskytování finančních služeb těmto společnostem. Od roku 2004 řídil oblast podílových fondů a retailového bankovnictví ING Bank v České a Slovenské republice. V roce 2008 se stal ředitelem přímé distribuce ING ČR/SR, pod kterou spadá spořicí účet ING Konto.

  1. Kolik klientů aktivně využívalo ING Konto ke konci roku 2010 a jaký byl celkový objem vkladů ke stejnému datu?
    ING Konto na konci roku aktivně využívalo více než 340 tisíc klientů, kteří měli na svých účtech uloženo 73 miliard Kč.
  2. Jaká je strategie ING konta vůči novému konkurentovi od AXA Bank?
    ING Bank nemá vypracovanou konkrétní strategii vůči vybrané bance na trhu a to ani vůči AXA Bance. Naše obchodní strategie je postavená na dlouhodobé orientaci na zákazníka, s cílem nabízet našim zákazníkům dlouhodobě udržitelnou nadprůměrnou úrokovou sazbu ING Konta a i dalších produktových parametrů. Věříme, že důkazem úspěšnosti naší strategie jsou výše uvedené počty zákazníků ING Konta a i skutečnost, že tento produkt má své místo na trhu již bezmála 10 let. 
  3. Nechystá ING Bank další produkt pro reatilovou klientelu? Např. běžný účet nebo systém pro přímý nákup cenných papírů?
    ING Bank vedle spořicího účtu ING Konto nabízí rovněž podílové fondy. V roce 2010 jsme úspěšně zahájili prodej podílových fondů prostřednictvím internetové bankovnictví. Klienti ING Konta mohou snadno prostřednictvím několika kliknutí v internetovém bankovnictví začít investovat. Tento koncept hodláme v letošním roce nadále podporovat. V současnosti probíráme různé varianty nabídky dalších produktů ING Bank a jejich potencionálního uvedení na trh. O jaký produkt a termínu zavedení budeme včas naše klienty a veřejnost informovat.

Převzato z http://www.zlateeuro.cz/sporici-ucty-2011/3-otazky-pro-viteze

ING Konto bodovalo v soutěži Zlatá koruna počtvrté za sebou

ING Konto získalo v rámci 8. ročníku soutěže Zlatá koruna první místo a Zlatou korunu v kategorii "Účet". Medailové příčky tak ING Kontu, které má založeno již zhruba 300 tisíc Čechů, zajišťují již čtyři roky po sobě pozici nejlépe hodnoceného účtu na českém trhu.

"ING Konto je nejen oceňované u odborníků, ale je i velmi oblíbené u klientů. Důkazem bezesporu je nárůst aktiv ve správě, který mezi lety 2008 a 2009 vzrostl o 30 % a o dalších 15 % od začátku roku  2010," uvedl Libor Vaníček, ředitel marketingu a přímé distribuce ING ČR/SR, a dodal: "Lidé na ING Kontu oceňují jeho jednoduchost, transparentnost a nulové poplatky. Navíc ve srovnání s konkurenčními produkty máme nejstálejší a dlouhodobě nadprůměrnou úrokovou sazbu."

V letech 2007 a 2008 získalo ING Konto v kategorii "Účet" suverénně první místo, loňský ročník znamenal pokles o jeden stupínek, a tedy zisk Stříbrné koruny. Nicméně letos se ING Konto vrací zpět na výsluní nejlepšího umístění. "Díky parametrům účtu, které od jeho uvedení na trh v roce 2001 zůstaly neměnné, a strategickou komunikací jsme změnili trh. Naučili jsme Čechy spořit a přemýšlet o zhodnocování prostředků. Byli jsme první a všechny další spořicí účty byly více či méně kopií toho našeho. A i proto poslední čtyři roky s ING Kontem bodujeme ve Zlaté koruně," vysvětlil Vaníček.

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty roku na českém trhu. Od jejího začátku v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Více než 70 finančních odborníků ve Finanční akademii vybírá z jejich nabídek v jednotlivých kategoriích nejlepší produkty. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v záplavě nabídek finančních produktů.

Ocenění Zlatá Koruna

ING Konto získalo v rámci 8. ročníku soutěže Zlatá koruna první místo a Zlatou korunu v kategorii „Účet“. Medailové příčky tak ING Kontu, které má založeno již zhruba 300 tisíc Čechů, zajišťují již čtyři roky po sobě pozici nejlépe hodnoceného účtu na českém trhu. Český akciový fond byl také oceněn Zlatou korunou. Jedná se již o šestou Zlatou korunu, kterou ING v kategorii „Podílové fondy” získává. Svou špičkovou pozici jsme neobhájili pouze v loňském roce, kdy podílovým fondům obecně uškodila finanční krize.

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty roku na českém trhu. Od jejího začátku v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Třistasedmdesát finančních odborníků ve Finanční akademii vybírá z jejich nabídek v jednotlivých kategoriích nejlepší produkty. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v záplavě nabídek finančních produktů.

"Zlatá koruna se stala prestižní záležitostí, která poskytuje vodítko občanům při volbě vhodných finančních produktů a současně dává jednotlivým finančním ústavům možnost prezentace i důležitou zpětnou vazbu. Velmi pozitivně vnímám snahu poskytovat veřejnosti co nejvíce informací a finančních produktech, což přispívá k zodpovědnému rozhodování spotřebitelů."

Eduard Janota, ministr financí ČR, zdroj: www.zlatakoruna.info

ING Konto nejlepším spořicím účtem v kategorii "Účet" i v roce 2009

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty roku na českém trhu. Od jejího začátku v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Třistasedmdesát finančních odborníků ve Finanční akademii vybírá z jejich nabídek v jednotlivých kategoriích nejlepší produkty. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v záplavě nabídek finančních produktů.

Eduard Janota, ministr financí ČR, zdroj: www.zlatakoruna.info

V roce 2009 se uskutečnil již 7. ročník soutěže, ve kterém ING Konto získalo druhé místo a stříbrnou korunu v kategorii Účet a udrželo si pozici nejlépe hodnoceného spořicího účtu na českém trhu. V letech 2007 a 2008 získalo ING Konto v této kategorii dokonce první místo. Letos ovšem nebylo jediným vítězným produktem ING. Stříbrnou korunu získalo i ING Penzijní připojištění a Životní pojištění Garant Invest  si odneslo třetí místo a bronzovou korunu v kategorii životní pojištění.

ING Konto obhájilo zlato v kategorii "Účet" i v roce 2008

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty roku na českém trhu. Od jejího začátku v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Dvěstěšedesát finančních odborníků ve Finanční akademii vybírá z jejich nabídek v jednotlivých kategoriích nejlepší produkty. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v záplavě nabídek finančních produktů.

V roce 2008 se uskutečnil již 6. ročník soutěže, ve kterém spořicí účet ING Konto obhájil loňské první místo v kategorii Účet. ING Konto ale nebylo jediným vítězným produktem od ING. Zlatou korunu získalo i ING Penzijní připojištění a podílový fond ING (L) Invest Energy. Stříbro navíc dostal podílový fond ING (L) Invest Materials.

ING Konto zvolili odborníci produktem roku 2007

Soutěž Accenture Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty roku na českém trhu. Od jejího začátku v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. Stovka finančních odborníků ve Finanční akademii vybírá z jejich nabídek v jednotlivých kategoriích nejlepší produkty. Výsledky hodnocení v Accenture Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v záplavě nabídek finančních produktů.

Letos se uskutečnil již 5. ročník soutěže, ve kterém spořicí účet ING Konto získal první místo v kategorii Univerzální bankovní produkty. ING Konto ale nebylo jediným vítězným produktem od ING. Zlatou korunu získaly již počtvrté i životní pojištění Investor Plus a podílový fond ING Český akciový fond. Stříbro připadlo Penzijnímu fondu ING a bronzové koruny si odnesla loňská novinka životní pojištění Rodina a ING Global (L) Invest High Dividend Fund.

ING získalo v Mastercard Banka Roku 2007 hned dvě ocenění

Stejně jako ve Zlaté koruně, která se udělovala v květnu, slavilo ING Konto úspěch i v anketě MasterCard Banka roku, která se konala v listopadu. ING Konto získalo neuvěřitelné druhé místo v soutěži o Nejlepší účet roku. Tato kategorie je velmi obsazená a ING Kontu se podařilo porazit i tak úspěšné konkurenty, jako je v minulosti několikrát zlatý osobní účet od eBanky.

Na stupně vítězů vystoupil i ING Penzijní fond, který letos získal bronzovou pozici (v minulých letech byl dvakrát druhý). Odborná porota tak potvrdila stabilní vysokou kvalitu finančních produktů ING.

Cílem ocenění MasterCard Banka roku je ohodnotit kvalitu služeb a finančních institucí působících na českém trhu. Nad oceněním MasterCard Banka roku 2007 převzala záštitu ministerstva financí a pro místní rozvoj.

Časopis Osobní finance a internetový magazín FinExpert.cz vyhlásili ING Konto produktem roku 2007

Odborníci z redakcí vydavatelství Computer Press pečivě testovali produkty a služby desítek společností, aby vybrali ty, které si zaslouží ocenění Nejlepší produkt roku 2007. Každá redakce pak ocenila tři produkty, které považuje za výjimečné. Redakce časopisu Osobní finance a internetového magazínu FinExpert.cz ocenila jako jeden z Nejlepších produktů roku 2007 i ING Konto od ING. Důvodem ocenění bylo dlouhodobě vysoké úročení a vedení bez poplatků, jednoduché zřízení a ovládání účtu přes internet.

Zlatá koruna se stala prestižní záležitostí, která poskytuje vodítko občanům při volbě vhodných finančních produktů a současně dává jednotlivým finančním ústavům možnost prezentace i důležitou zpětnou vazbu. Velmi pozitivně vnímám snahu poskytovat veřejnosti co nejvíce informací a finančních produktech, což přispívá k zodpovědnému rozhodování spotřebitelů.