ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Ve druhém ročníku turnaje „Ruku na to“ soutěžily v přehazované děti z dětských domovů i zaměstnanců ING Bank

Tereza MaxováV polovině září 2014 proběhl pod názvem „Ruku na to“ druhý ročník turnaje v přehazované. V klání, nad nímž převzal patronaci ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem, se utkalo čtyřicet šest týmů složených ze svěřenců dětských domovů a z potomků zaměstnanců ING Bank. V kategorii nad 13 let změřilo síly 30 týmů, mezi mladšími dětmi pak 16 týmů. S přípravou soutěže pomohli dobrovolníci z ING Bank a Nadace Terezy Maxové dětem. Turnaj zahájila a s dětmi se osobně přivítala i patronka nadace, top modelka Tereza Maxová. S dětmi si zahrála „obíhačku“na zahřátí a následně sledovala průběh klání. Svou účastí ho podpořily také zástupkyně České miss Gabriela Franková,letošní vítězka soutěže, a Tereza Skoumalová, Česká Miss World. Nejúspěšnější týmy z obou kategorií získaly medaile a věcné dary.

Organizace sportovních a zábavních dnů pro děti z dětských domovů má v ING Bank dlouhou tradici. Turnaj v přehazované ‚Ruku na to‘ se konal teprve podruhé, ale počet dětí, které se zapojily, předčil očekávání. Zatímco loňského ročníku se zúčastnilo 23 týmů, letos jich byl dvojnásobek! Je skvělé, že naši zaměstnanci spojili síly a za podpory dalších partnerů i rodinných příslušníků a známých se nám podařilo připravit turnaj a doprovodný program, kde se potkaly děti z dětských domovů. Za to jim všem patří dík,“ uvedla Jindra Machačová, předsedkyně ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem.

V kategorii mladších dětí do 13 let zvítězil tým Dětského domova Vysoká Pec, ve věkové kategorii 14+ si první místo odnesly děti z Dětského domova Dolní Počernice. Děti zaměstnanců ING Bank obsadily v mladší kategorii 3. místo.

Turnaj Ruku na to

Díky podpoře firmy CEWE Color, vznikl na místě fotografický koutek, kde se děti mohly vyfotit a odnést si fotku v ozdobném rámečku. Na dalších stanovištích mohly jednotlivě potrápit hlavičky nad logickými stolními hrami nebo týmově odpovídat na otázky z oblasti finanční gramotnosti. V tomto kvízu zvítězily ve starší kategorii děti z Dětského domova Vrchlabí, které ho zvládly bez jediné chybičky. Mezi mladšími vyhrál tým z Dětského domova Chrudim, který chyboval jen jednou, ale dosáhl rekordního času.

„Akce ‚Ruku na to‘ se opět setkala s pozitivní odezvou z dětských domovů, což nás velmi těší a máme obrovskou radost z růstu počtu soutěžních týmů. Děti si sportovní den maximálně užily a už nyní se těší na další ročník,“ uzavírá Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem. Ještě před tím však ING Bank Fond NTMd uspořádá pro děti z dětských domovů 12. prosince vánoční besídku.

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem vznikl s cílem podpořit vzdělávání dětí z dětských domovů a pěstounských rodin. Za bezmála devět let svého fungování umožnil řadě dětí rozvíjet jejich talent a získat tak lepší startovní pozici pro budoucí život. Také jím podporované volnočasové aktivity vedou děti k větší samostatnosti, rozvoji jejich schopností a zvýšení kvality života.