ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Ve druhém grantovém kole podpořil ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem 59 projektů částkou přes půl miliónu korun

V letošním druhém grantovém kole, které proběhlo 6. června, rozdělily ING Bank ČR a Nadace Terezy Maxové dětem mezi 59 projektů celkem 548 105 korun. Zároveň byly vyplaceny také odměny výhercům soutěže o nejlepší hymnu ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem. Celkově tak ING Bank Fond NTMd v letošním roce podpořil bezmála stovku projektů, a to částkou přesahující 1,2 milionu korun. Spolupráce ING Bank ČR s Nadací Terezy Maxové dětem, která podporuje děti vyrůstající v dětských domovech nebo v pěstounské péči, trvá již sedmým rokem.

Renata a Jan se zúčastnili Mistrovství světa ve sportovním tanci v Moskvě, kam se kvalifikovali z 5. místa na MČR. Renata a Jan se zúčastnili Mistrovství světa ve sportovním tanci v Moskvě, kam se kvalifikovali z 5. místa na MČR.

„V březnu jsme vyhlásili soutěž o hymnu pro náš fond. Malí umělci se mohli o vítězství ucházet v kategoriích hudba a text. Za text byl oceněn Dětský domov v Býchorech a finanční odměna za hudbu putovala do Dětského domova v Ústí nad Labem, Špálově ulici,“ uvedl Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR.

Kromě výher v talentové soutěži bylo grantovou komisí vybráno k finanční podpoře 59 nových projektů. Dostalo se jí například pěstounské rodině Plškových z Litoměřic, která obdržela 25 153 korun na zaplacení letenek a víz do Moskvy, kde sourozenci Jan a Renáta reprezentovali Českou republiku na MS ve sportovním tanci. „Děti si akci užily. Kromě jejich vášně k tanci a prvního vystoupení na akci světového významu byly nadšeny také ze svého prvního letu letadlem. Děkujeme tímto nadačnímu fondu ING Bank, že nám toto umožnil,“ říká paní Plšková.

ING Bank Fond NTMd podporuje již pátým rokem také vysokoškolské studium Miloše Nguyena. Ten v červnu ukončil magisterská studia na Metropolitní univerzitě v Praze. „Moje dětství bylo komplikované, ale snažím se, aby mi zůstávaly spíše ty dobré vzpomínky. Před lety, jako malý kluk, jsem byl diagnostikován pro zvláštní školu, ve které nakonec učitelé zjistili, že mám na víc. Tak jsem v osmi letech putoval do základní školy a dětského domova v Krásné Lípě, kde jsem zůstal až do svého odchodu ve 20 letech. Po základní škole jsem se dal na služby a cestovní ruch v nedalekém Varnsdorfu. A po maturitě jsem byl přijat na Metropolitní univerzitu,“ zavzpomínal čerstvý absolvent Miloš Nguyen, který se dlouhodobě aktivně zapojuje  do dobrovolnických aktivit a nezištně pomáhá svým kamarádům a souputníkům – dětem z dětských domovů. Působí v občanském sdružení Duha Zámeček, které mimo jiné vydává také časopis pro tyto děti. Svým zápalem a příběhem je tak pro ně vzorem.  

Díky spolupráci ING Bank a NTMd se zatím dostalo podpory více než 430 smysluplným projektům. Letošní třetí grantové kolo je naplánováno na 10. října. Případní zájemci se mohou obracet na grantové oddělení nadace: granty@terezamaxovadetem.cz.

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem je založen na bázi generálního partnerství mezi nadací a ING Bank. Je podporován managementem banky, jejími zaměstnanci a obchodními partnery, kteří společně s bankou během téměř sedmiletého období spolupráce pomohli částkou přesahující 13 milionů korun. Kromě finanční pomoci fond zorganizoval více než 13 dobrovolnických akcí pro děti z dětských domovů a pěstounských rodin. Více na www.ingnadace.cz