ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

V turnaji „Ruku na to“ soutěžily v přehazované děti ze třinácti dětských domovů i ratolesti zaměstnanců ING Bank

V polovině září 2013 proběhl pod názvem „Ruku na to“ první ročník turnaje v přehazované. V klání, nad nímž převzal patronaci ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem, se utkalo celkem dvacet tři týmů složených z dětí z dětských domovů a dětí zaměstnanců ING Bank, a to ve dvou věkových kategoriích, 5–13 let a 14–18 let. S přípravou soutěže pomohly také společnosti Fotolab a Fujifilm a svou účastí ji už tradičně podpořily zástupkyně České miss Tereza Chlebovská, Monika Leová a Renata Langmannová a také Mr. ČR roku 2012 Milan Nevosad. Nejúspěšnější týmy z obou kategorií získaly kromě medailí a dárkových tašek také fotoaparát Instax i s fotopapírem od firmy Fuji. O občerstvení v podobě slaných i sladkých dobrot se postarali pracovníci ING Bank a zástupci České Miss. Společnými silami vznikl také obraz Ruku na to, na který děti symbolicky obtiskly své dlaně.

V turnaji „Ruku na to“ soutěžily v přehazované děti ze třinácti dětských domovů i ratolesti zaměstnanců ING Bank„Organizace sportovních a zábavních dnů pro děti z dětských domovů má v ING Bank několikaletou tradici. Je skvělé, že se našim zaměstnancům opět podařilo spojit síly a za podpory dalších partnerů, ale i rodinných příslušníků a známých připravit turnaj a doprovodný program, kde se potkaly děti ze třinácti dětských domovů. Naši pracovníci odvedli výbornou práci a já jim za to chci poděkovat,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR.

V kategorii mladších dětí do 13 let zvítězil tým Dětského domova Žatec, v těsném závěsu pak skončil tým Tygři, složený z dětí zaměstnanců ING Bank. Ve věkové kategorii 14+ si první místo odnesly děti z Dětského domova Čeladná.

Díky podpoře firem Fotolab a Fujifilm vznikly na místě fotografické koutky, v nichž se děti mohly vyfotit a odnést si fotku v ozdobném rámečku anebo si mohly speciální technikou scrapbookingu vytvořit záložku do knížky. Na dalších stanovištích pak mohly vyzkoušet svoji fyzickou zdatnost v běhu přes švihadlo, házení na koš nebo kopání na branku. V logickém koutku organizátoři potrápili jejich mozkové buňky a v obležení dětí byl po celé odpoledne i maskot ING Bank v podobě lva, o jehož oživení se postaral Daniel Brož, jeden z dobrovolníků, který na akci přijel až z Valašských Klobouků. „Odezva na akci Ruku na to z dětských domovů byla spontánní a velmi pozitivní. Děti si sportovní den užily a už nyní se těší na další ročník,“ uzavírá Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem vznikl s cílem podpořit vzdělávání dětí z dětských domovů a pěstounských rodin. Za bezmála osm let fungování umožnil řadě dětí rozvíjet jejich talent a získat tak lepší startovní pozici pro budoucí život. Také volnočasové aktivity pod hlavičkou fondu vedou děti k větší samostatnosti, rozvoji schopností a zvýšení kvality jejich života.