ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Děti z dětských domovů ztvárnily v soutěži „Čím budu, až vyrostu?“ své představy budoucího povolání

Malířská soutěž „Čím budu, až vyrostu?“ pro děti z dětských domovů a pěstounských rodin, kterou v létě uspořádal ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem, zná své vítěze. Na adresu Fondu přišlo celkem 177 výtvarných prací. O trojici nejúspěšnějších v obou kategoriích rozhodli hlasováním zaměstnanci ING Bank. Finanční odměna za první místo mezi dětmi do 12 let putuje ke čtyřletému Lukáši Bílkovi do Dětského domova v Opavě, v kategorii 13+ obsadila první příčku osmnáctiletá Dana Hrdá z Dětského domova Solenice, okres Příbram.

Vítězný obrázek v kategorii do 12 let od Lukáše Bílka (4 roky)
Vítězný obrázek v kategorii do 12 let od Lukáše Bílka (4 roky)

„ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem jsme založili před bezmála osmi lety s předsevzetím pomáhat svěřencům dětských domovů a pěstounských rodin v rozvoji jejich talentu a podporovat jejich vzdělávání. Soutěže, kde mají děti šanci vyjádřit své představy formou malby, fotografie nebo je ztvárnit hudebně, pořádáme pravidelně a těší nás, když se setkávají s pozitivní odezvou,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR, a dodává: „Protože je činnost fondu založena na aktivní účasti a podpoře našich zaměstnanců, snažíme se je do dění vtáhnout například formou hlasování, jako v případě soutěže Čím budu, až vyrostu?“

Vítězný obrázek v kategorii 13+ od Dany Hrdé (18 let)
Vítězný obrázek v kategorii 13+ od Dany Hrdé (18 let)

Soutěž byla vyhlášena v červnu 2013 a děti z dětských domovů a pěstounských rodin mohly své malířské ztvárnění vysněné profese zasílat na adresu ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové do konce letošního srpna. Celkem se sešlo 177 výkresů, z toho 98 v kategorii dětí do 12 let a 79 obrázků v kategorii 13–18 let. Z hlasování zaměstnanců ING Bank pak vzešli tři vítězové v každé kategorii, kteří získají finanční odměnu. „Jsem ráda, že máme tu možnost podporovat dětské projekty nejen finančně, ale i jinou formou, např. výtvarnou soutěží či nedávno proběhnuvším úspěšným turnajem v přehazované. Jsem přesvědčena o tom, že investice do dětí, jejich vzdělání, kreativity, dovedností a budoucího života má hluboký smysl, a to nejen pro děti samotné, ale pro celou společnost. Děkuji proto kolegům z ING Bank fondu nadace za skvělou spolupráci a vynaložené úsilí, které nese konkrétní plody. A kdo ví? Třeba zůstane v dětech ta správná naděje a motivace, a až vyrostou, stanou se z nich kosmonauti, řidiči, hasiči či paní učitelky – jak nádherně ztvárnily v naší výtvarné soutěži“ doplňuje Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

Vítězové soutěže „Čím budu, až vyrostu?“

Kategorie 0–12 let

  1. místo řidič, autor: Lukášek Bílek, DD Opava (4 roky)
  2. místo kosmonaut, autor: František Mareček, DD Moravská Třebová (12 let)
  3. místo automechanik, autor: Milan Džudžo, DD Prostějov (12 let)

Kategorie 13–18 let

  1. místo číšnice, autorka: Dana Hrdá, DD Solenice (18 let)
  2. místo kovář, autor: Stanislav Pešák, DD Veselíčko (15 let)
  3. místo tesař, autor: Štefan Jozefčák, DD Vizovice (19 let)

Kompletní fotogalerie a vítězné malby