ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

ING charitativní snídaně přinesla rekordní výtěžek

Již po desáté jsme letos ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem uspořádali charitativní snídani, jejímž cílem bylo pomoci dětem v obtížné životní situaci. ING Bank a její zaměstnanci přispějí zatím rekordní částkou 55 800 Kč. Komu vybrané peníze pomohou?

Část vybraných peněz umožní dětem z dětských domovů v Ústeckém kraji absolvovat intenzivní kurz zaměřený na nácvik praktických ekonomických zkušeností a prohloubení finanční gramotnosti. „Chceme, aby děti odcházející z dětských domovů byly připraveny hospodařit s dostupnými finančními prostředky. Řadě z nich bohužel zcela chybí zdravé finanční návyky a velmi snadno se zadluží,“ upřesňuje Veronika Němcová, předsedkyně ING Bank fondu Nadace Terezy Maxové dětem.

Zbývající prostředky poputují Janě, skvělé pěstounce šesti dětí ve věku od 6 – 17 let. Jana před lety ukončila kariéru v diplomatických službách, pořídila si statek a rozhodla ze poskytnout dětem z dětských domovů tolik potřebné zázemí. Vybrané peníze pomohou Janě s volnočasovými aktivitami jejich dětí.

„Charitativní snídaně u nás mají dlouhou tradici a těší se velkému zájmu našich zaměstnanců. Dokazuje to i rekordní vybraná částka 27 900 Kč, kterou ING Bank zdvojnásobí,“ dodává Isold Heemstra, generální ředitel ING Bank Česká republika. Na podporu finanční gramotnosti a volnočasových aktivit dětí pěstounky Jany tak půjde celkem 55 800 Kč.