ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Tým ING Bank na pražském Vítkově naběhal pro Teribear téměř 2 000 kilometrů

Zaměstnanci ING Bank se sešli na pražském Vítkově, aby svými sportovními výkony podpořili charitativní akci Teribear hýbe Prahou. Na konto Nadace Terezy Maxové dětem naběhali či nachodili 1 950 kilometrů, což v přepočtu na peníze činí 97 740 tisíc korun. Svým výkonem tak překonali loňský výsledek 1 871 km. Do akce se aktivně zapojila téměř polovina všech zaměstnanců banky, včetně generálního ředitele Isolda Heemstry. Díky hojné účasti zástupců ING tak každý běžec přispěl na projekty pomáhající znevýhodněným dětem z dětských domovů a pěstounských rodin v průměru 800 korunami.

„I přes ošklivé počasí na Vítkov dorazila velká část našich zaměstnanců, což mě utvrzuje v přesvědčení, že jim starost o druhé není lhostejná, a jsem rád, že mohu s takovými lidmi spolupracovat. Společně jsme dokázali pro děti vyběhat 97 740 korun,“ komentuje účast generální ředitel ING Bank ČR Isold Heemstra a dodává: „Věřím, že příští rok své sportovní výkony ještě vylepšíme a společně podpoříme více dětí z dětských domovů a pěstounských rodin.“

ING mělo na akci také svůj vlastní stánek a zázemí pro nejmenší běžce. Velkým lákadlem se stala točená zmrzlina v oranžové barvě. „Účastníci běhu si na našem stánku mohli vyzkoušet finanční kvíz, získat cenné rady, a především se občerstvit. Za celý týden jsme vytočili přes 4 000 oranžových ovocných zmrzlin a rozdali přes 2 500 lahví vody,” popisuje zázemí ING Bank Veronika Němcová, vedoucí korporátní komunikace.

Spolupráce ING Bank a Nadace Terezy Maxové dětem má více než desetiletou historii. Podpora akce je proto přirozeným vyústěním tohoto dlouhodobého partnerství a je příkladem společenské odpovědnosti banky. Přidanou hodnotou je aktivní účast vlastních zaměstnanců, kteří si startovné na akci platí sami. Společně již za dobu trvání akce naběhali a nachodili celkem 5 685 kilometrů, což je pro představu vzdušná vzdálenost z Prahy až do indického Dillí.

Celkově letos na Vítkově zapojení sportovci naběhali téměř 227 tisíc kilometrů a na pomoc dětem tak darovali téměř 12 milionů korun, což je o 4 miliony více než v roce minulém. Tým ING Bank se se svým sportovním výkonem umístil mezi prvními 15 registrovanými týmy.