ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Snídaně, která pomáhá. Zaměstnanci ING Bank podpořili studenta v nouzi

Zaměstnanci ING Bank pomohli ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem (NTMd) zajistit lepší budoucnost pro osmnáctiletého Martina, jehož snem je studium na vysoké škole. Nikdy nepoznal rodičovskou lásku a podporu, vychovávala ho babička, která letos v létě zemřela. Martin dokončuje obchodní akademii v Plzni, kam musí dojíždět. „Rozhodli jsme se Martinovi v této nelehké situaci pomoci, a proto jsme výtěžek další charitativní snídaně věnovali právě jemu,“ říká Jindra Machačová, předsedkyně ING Bank Fondu NTMd.

Nevím, kdo je můj otec, a pro matku jsem byl asi přítěží. Vychovávala mě babička, ta ale letos zemřela. Ujala sea mě moje prateta Dagmar. Chtěl bych úspěšně odmaturovat a pak pokračovat na vysokou školu. Zatím ale nevím, jak to bude dál,“ říká osmnáctiletý Martin. Protože už je plnoletý, jeho prateta nemůže žádat o svěření do pěstounské péče. Mladík tak má nárok pouze na příspěvek na dítě ve výši 700 korun. Každý týden přitom dojíždí do Plzně na internát. Zaměstnanci ING Bank se proto rozhodli Martina podpořit a věnují mu výtěžek další, již sedmé charitativní snídaně.

Princip charitativní snídaně spočívá v tom, že zaměstnanci ING Bank připraví různé pokrmy dle své volby a možností, které pak nabídnou ke koupi svým kolegům. Výtěžek z akce jde posléze na podporu konkrétního dítěte nebo rodiny. Tentokrát zaměstnanci vybrali 25 752 korun, které ING Bank zdvojnásobila na 51 504 korun. Tato částka by měla Martinovi usnadnit cestu k dokončení obchodní akademie a při přípravě na další studia na vysoké škole.

Výtěžek z listopadové snídaně byl druhým nejvyšším v historii konání tohoto formátu akce. Jsem velice ráda, když vidím, s jakou chutí se naši zaměstnanci zapojují do charitativních snídaní. Navaří a napečou a potom si všichni společně ty dobroty vychutnáme a přitom vybereme peníze pro někoho, kdo je opravdu potřebuje,“ říká předsedkyně ING Bank Fondu NTMd Jindra Machačová.

Listopadová charitativní snídaně byla historicky již sedmou akcí tohoto typu. ING Bank na nich pravidelně spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem. ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem podporuje projekty, které pomáhají dětem z dětských domovů nebo dětem žijícím v náhradní rodinné péči. Pomoc slouží k rozvoji talentu dětí a k jejich vzdělávání už více než jedenáct let. Doposud bylo podpořeno téměř tisíc projektů. Detailnější přehled podpořených žádostí je k dispozici na webových stránkách fondu www.ingnadace.cz.

Charitativní snídaně listopad 2016