ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Skončilo letošní druhé kolo grantových žádostí. ING Bank věnuje znevýhodněným dětem téměř 800 tisíc korun

Samostatné bydlení pro děti z dětských domovů nebo výcvikové a sportovní kurzy podpoří na podzim ING Bank Fond Terezy Maxové dětem (NTMd). Ve druhém grantovém kole se rozhodl pomoci skoro šedesáti přihlášeným projektům, kterým věnuje celkem 774 830 korun na rozvoj talentu a vzdělávání znevýhodněných dětí.

Do druhého letošního kola grantových žádostí se přihlásilo celkem 66 žadatelů s celkovými finančními požadavky ve výši 1 179 558 korun. Grantová komise nakonec vybrala 59 projektů, které podpoří částkou přesahující 750 tisíc korun. Příspěvek tak dostane 38 pěstounských rodin a osvojitelů, 15 projektů organizací a zařízení ústavní výchovy a jeden studentský projekt.

„I tentokrát se do rozhodování mohla hlasováním na našich webových stránkách zapojit také veřejnost. Za vítěze zvolila projekt Samostatné bydlení Dětského domova v Moravské Třebové. Mladí lidé nad 15 let se v něm budou moci postupně připravovat na samostatný život, budovat si potřebné návyky a získávat zodpovědnost,“ uvedla předsedkyně ING Bank Fondu NTMd Jindra Machačová. Kromě rozdělování grantů ING Bank fond plánuje do konce roku i další dobrovolnické aktivity. „9. listopadu se uskuteční další charitativní snídaně zaměstnanců banky, jejíž výtěžek půjde na dobrou věc. A vánoční besídku pro děti z dětských domovů a pěstounských rodin letos uspořádáme v Aqualandu Moravia u Brna,“ doplnila Machačová. Pokračovat bude také projekt Hravý finančník, díky kterému se děti nejen z dětských domovů učí základům finanční gramotnosti. Do konce roku navštívíme ještě čtyři dětské domovy.

Zasedání grantové komise 2016

Grantová komise se opět sejde začátkem příštího roku, aby její členové projednali termíny grantových řízení a aktivit pro rok 2017.

Informace o podpořených projektech od roku 2006 získáte na stránkách Nadace.