ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Máme za sebou první kolo letošních grantových žádostí. ING Bank podpoří 49 projektů na podporu znevýhodněných dětí částkou 630 tisíc korun.

Účast na letním sportovním táboře, turistickém či plaveckém kurzu jsou pouze některé z aktivit, kterých se díky ING Bank Fondu Terezy Maxové dětem (NTMd) budou moci děti z dětských domovů a pěstounských rodin zúčastnit. V prvním grantovém kole jsme se rozhodli podpořit skoro 50 přihlášených projektů, kterým na rozvoj dětského talentu věnujeme celkem 630 226 korun.

V prvním kolo letošního grantového řízení jsme evidovali celkem 56 žádostí s finančními požadavky ve výši 1 040 245 korun. Grantová komise se rozhodla podpořit 49 projektů částkou 630 226 korun. Příspěvky poputují dětským domovům, příspěvkovým organizacím i jednotlivým pěstounským rodinám.

Členové grantové komise Nadace Terezy Maxové dětem„Těší mě, že i letos se nám povede aktivní formou v podobě dětských táborů či různých volnočasových aktivit zpříjemnit léto dětem z dětských domovů či pěstounských rodin,“ uvedla Veronika Němcová, předsedkyně ING Bank Fondu NTMd, a dodala: „Volnočasové aktivity a interakce s dalšími dětmi přispívají k rozvoji talentu a osobnosti dítěte a růstu sebevědomí.“

 

Grantová komise se opět sejde na podzim, kdy bude rozhodovat a podpoře dalších projektů a aktivit pro rok 2018/2019.

Informace o všech podpořených projektech naleznete zde.