ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Na čtvrtém ročníku turnaje v přehazované Ruku na to! se sešlo přes 240 účastníků

Turnaj v přehazované Ruku na to!Krásný sobotní den 1. října uvítal v Beachklubu Ládví přes 240 účastníků turnaje Ruku na to! Zasportovat si dorazily jednak děti z dětských domovů z celé České republiky, ale také děti zaměstnanců ING Bank. Fond ING Bank Nadace Terezy Maxové dětem pořádal letos již čtvrtý ročník tohoto oblíbeného klání. Téměř letní počasí akci přálo, a tak se mohla celá pořádat na venkovních hřištích. „Mám velkou radost, že zájem o turnaj mezi dětmi z dětských domovů roste. Letos jich dorazilo oproti loňsku téměř dvojnásobek,“ říká Jindra Machačová, předsedkyně Fondu. „Rozvíjet a podporovat děti z dětských domovů je naším dlouhodobým cílem a takováto vzájemná potkávání nám dávají velký smysl,“ doplňuje Machačová. Celý den byl nejen plný sportu, ale děti mohly navíc ve volných chvilkách navštívit i zábavný logický či finančí koutek, nechat se vyzdobit tetováním či si dát něco dobrého z nachystaného občerstvení.

V letošním ročníku se utkalo 21 týmů v mladší kategorii, 20 týmů se utkalo ve starší kategorii (nad 13 let) a 6 týmů se utkalo v beach volejbale. V kategorii mladších dětí zvítězil tým Sešívaní z Dětského domova v Chrudimi. V kategorii starších dětí zvítězil tým Panteři z Dětského domova Nová Ves u Chotěboře. Ve volejbale zvítězil tým Lemuři na písku. Všem gratulujeme!

Vítězové byli zaslouženě oceněni, ale hezký dárek si domů nakonec odvezli všichni účastníci akce. „Byl to krásný a příjemný den. Organizace byla báječná a atmosféra příjemná po celý den. Opravdu moc moc děkujeme a rádi se zúčastníme i příští rok,“ říká Hana Vaňurová, vychovatelka v Dětském domově Jablonné v Podještědí.

Poděkování patří firmě Oriflame za laskavé poskytnutí dárků pro děti.

Turnaj v přehazované Ruku na to!

Turnaj v přehazované Ruku na to!