ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Grantová komise ING Bank fondu v říjnu rozhodla o podpoře 51 žádostí na vzdělání znevýhodněných dětí a rozdělila částku téměř 740 tisíc korun

Projekty „Už to umím!“, „Kousek domova“ či „Učíme se učit“, ale i konkrétní pěstounské rodiny podpoří ING Bank Fond Terezy Maxové dětem (NTMd). V rámci druhého grantového kola bylo rozhodnuto, že na vzdělání a volnočasové aktivity znevýhodněných dětí přispějeme částkou 744 002 korun.

Zaměstnanci ING Bank na charitativní běžecké akci Teribear 2018 Ve druhém kole grantového řízení se nám sešlo celkem 59 žádostí s finančními požadavky ve výši 1 102 838 korun. Grantová komise nakonec vybrala 51 projektů, které podpoří částkou 744 tisíci korun. V rámci projektu neziskové organizace „Učíme se učit“ podpoříme pravidelné doučování dětí a u projektu, ve kterém je zapojeno hned několik dětských domovů, „Kousek domova“ přispějeme k posílení sociálního rozvoje a přijetí životního příběhu dítěte.

„Vzdělání patří mezi to nejdůležitější, co můžeme našim dětem dát. Nejsme schopni nahradit roli fungující rodiny, ale znevýhodněným dětem můžeme pomoci právě s doučováním, mimoškolními aktivitami či rozvojem jejich sociálních dovedností,“ vysvětluje Veronika Němcová, předsedkyně ING Bank Fondu NTMd. Všechny vybrané finanční prostředky, proto poputují na podporu vzdělávání znevýhodněných dětí ať již ve formě doučování matematiky, hry na klavír či víkendového setkání na téma finanční gramotnosti.

Informace o všech podpořených projektech naleznete zde.