ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Děti z dětských domovů a potomci bankéřů změřili síly v přehazované

V říjnu se uskutečnil už třetí ročník turnaje v přehazované Ruku na to. V jednatřiceti týmech a dvou věkových kategoriích soutěžilo 130 dětí. Kromě přehazované si mohly zpříjemnit odpoledne v logickém koutku nebo u finančního kvízu, nechat si udělat tetování airbrushem nebo si opéct buřty.

Tým Orlové z Dětského domova Nové Strašecí
Tým Orlové z Dětského domova Nové Strašecí

Celá akce odstartovala rozcvičkou ve stylu haka, což je původně maorský bojový tanec doprovázený gestikulací, křikem či dupáním. V samotném turnaji zvítězil v mladší kategorii tým sestavený z potomků zaměstnanců ING Bank s názvem Rubicon. V kategorii starších dětí se na prvním místě umístil tým Alfa z Dětského domova Jana Masaryka z pražských Vinohrad. Jako upomínku na akci si účastníci odnesli vytištěné fotografie.

Akci podle tradice z předchozích ročníků zorganizovali dobrovolníci z ING Bank ve spolupráci s týmem Nadace Terezy Maxové dětem. Společně pro děti připravili občerstvení, plnili úlohu rozhodčích a provázeli mladé soutěžící herním programem. Nejúspěšnější týmy z obou kategorií si odnesly medaile a věcné ceny. Patronem akce byl ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem.

„Máme radost, že se nám z akce Ruku na to daří vytvořit tradici a že na ni máme velmi dobrou odezvuod dětí. Sportovní den si maximálně užily nejen ony, ale i kolegové, dobrovolníci z banky, kteří vidí v organizaci obdobných aktivit pro znevýhodněné děti smysl,“ říká Jindra Machačová, předsedkyně ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem.

Společná fotografie účastníků turnaje v přehazované Ruku na to 2015
Společná fotografie účastníků turnaje v přehazované Ruku na to 2015