Slavíme 25. výročí. Soutěžte

Finanční trénING

Orientujete se ve svých financích?

Odpovězte na sedm jednoduchých otázek a zjistíte, jak na tom skutečně jste.

Udělejte si test

Udělejte si test: Orientujete se ve svých financích?

x

Finanční trénING

Rychlý a jednoduchý test vám ukáže, jak hospodaříte se svými financemi. Stačí odpovědět na těchto 7 otázek a dozvíte se, jaký je váš finanční profil, a také dostanete pár praktických tipů pro jeho vylepšení. Váš profil stanovíme na základě dvou hlavních kritérií – jak pracujete s příjmy a výdaji a zda a jak pracujete s úsporami.


7 otázek

2 minuty

výsledky okamžitě

Jdeme na to!

Víte, kolik měsíčně vydáte na stálé platby?*

*služby za bydlení (nájem, energie…), paušály (TV, internet, telefon…), pojištění, bankovní poplatky, předplatné, splátky, veřejná doprava apod.

 

Myslíte, že služby, za které pravidelně platíte, nepotřebují žádnou změnu z hlediska kvality či ceny?

Zbývají vám těsně před výplatou ještě nějaké peníze na útratu z té předchozí?

Myslíte si, že jste pro své úspory vybral/a tu nejlepší variantu zhodnocení?*

*spořicí účty, životní pojištění, akciové investiční produkty, stavební spoření, nákup nemovitostí apod.

Máte stranou dostatek peněz pro případ nepředvídaných výdajů?*

*např. porucha velkého domácího spotřebiče nebo auta apod.

Máte kromě finanční rezervy ještě nějaké jiné úspory na další konkrétní účely?*

*např. na příští prázdniny, na odchod do důchodu, budoucí koupi nemovitosti či auta, na studium dětí apod.

Víte, jak byste mohl/a snížit svoje daňové odvody?*

*z příjmu, kapitálových zisků apod.

„Rádi bychom vás lépe poznali“

Jste nebo ?

Žijete , nebo

Kolik je vám let?

Jste klientem ING Bank?

Zobrazit výsledky

 

Výsledky

Jak na tom jste

Vaše finanční znalosti nejsou na nejvyšší úrovni, alespoň o tom svědčí vaše výsledky. Nemáte dostatek informací? Nástrojů? Motivace? Nevěšte hlavu, nejste jediní. Stejně jako vy je na tom xx % lidí, kteří si tento test udělali. K lepším výsledkům a pocitu vám rádi pomůžeme i my – začít můžete třeba takto:

Není to špatné. Máte dobré základy, ale některé věci nezvládáte úplně nejlépe, stejně jako xx % lidí, kteří si tento test udělali. V čem byste se tedy mohl/a zlepšit? Čtěte dál, rádi vám poradíme, jak na to.

Super! Velmi dobrý výsledek. Opravdu se vám daří dobře spravovat svoje finance, stejně jako xx % lidí, kteří si tento test udělali. Celkově lze říci, že se v oblasti spoření a rozpočtu chováte zodpovědně. A jaké jsou podrobné výsledky? Čtěte dál…

Příjmy a výdaje

Zvládáte to skvěle! Pro udržení úrovně nebo vylepšení vašich znalostí v oblasti rozpočtu uvádíme 3 tipy, které snadno zavedete do praxe:

 • Přejděte na automatické úspory. Už žádné výmluvy, žádná opomenutí: spoření jde samo od sebe.
 • Řiďte se pravidlem 40/40/10/10. 40 % rozpočtu na stálé výdaje, 40 % na pohyblivé výdaje, 10 % na spoření a 10 % na zábavu (ano, i se zábavou se počítá!) > Spočítejte si svůj index úspor.
 • Zjednodušte si život s nástroji pro správu rozpočtu. Webové stránky, aplikace... Je jich mnoho a často jsou zdarma.

Vedete si docela dobře, ale mohlo by to být i lepší. A mohl/a byste uvolnit víc prostředků na své plány. Proč to nezkusit!

 • Zkuste se řídit pravidlem 40/40/10/10. 40 % rozpočtu používejte na stálé výdaje, 40 % na pohyblivé výdaje, 10 % na spoření a 10 % na zábavu (ano, i se zábavou se počítá!) > Spočítejte si svůj index úspor.
 • Odhalte zbytečné výdaje. Od časopisu s drby až po zbytečné předplatné... Za celý rok může jít o docela slušnou částku. > Dokážete odolat svodům a udržet finanční disciplínu?
 • Přejděte na automatické úspory. Už žádné výmluvy, žádná opomenutí: spoření jde samo od sebe. > zkuste spořicí účet ING Konto

Zdá se, že máte menší problém. Podívejte se na 3 tipy, se kterými můžete začít:

Úspory

Není pochyb o tom, že máte smysl pro šetření. Je to dobré pro vaši finanční stabilitu. Zde jsou 3 tipy, které vám pomohou:

Není to špatné, ale chcete-li se dostat z úrovně „Fajn“ na úroveň „Super!“, řiďte se našimi 3 tipy na spoření:

 • Ponechte si částku ve výši tří měsíčních platů na spořicím účtu (tedy bez rizika – své peníze si můžete kdykoliv vybrat). Bude to vaše záchrana pro případ nepředvídaných výdajů. > Spočítejte si, kolik uspoříte např. se spořicím účtem ING Konto. > A víte, jak na výpočet výnosů z ING Konta?
 • Snižte rizika pravidelným spořením. Pokud investujete do produktů jako je životní pojištění nebo kupujete akcie, je lepší tak činit pravidelně. > Řekneme vám proč a můžete začít už se 100Kč investicí.
 • Plánujte dopředu. Prázdniny, studium dětí, stěhování, důchod... Vybrali jsme pro vás přehled životních situací, kdy může přijít vhod např. investice do podílových fondů. > Proč investovat a zkusit lépe zhodnocovat peníze?

Zdá se, že spoření není vaší silnou stránkou. Dobrou zprávou ale je, že to můžete změnit. Podívejte se na 3 tipy, které by vám v tom mohly pomoci:

 • Ponechte si částku ve výši tří měsíčních platů na spořicím účtu (tedy bez rizika – své peníze si můžete kdykoliv vybrat). Bude to vaše záchrana pro případ nepředvídaných výdajů. > Spočítejte si, kolik uspoříte např. se spořicím účtem ING Konto. > A víte, jak na výpočet výnosů z ING Konta?
 • Stanovte si cíle a zřiďte si na ně zvláštní účet. Pomoc pro rodinu, koupě domu apod. > Tipy a rady o spoření.
 • Čím dříve a častěji se do šetření pustíte, tím lépe. Může se jednat i o malé částky. > Video o spoření.

Zavřít test

 

<
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
>