Mince

Každá koruna se počítá

Poslední říjnový den slavil celý svět Den spoření. K této bezmála devadesátileté tradici se letos připojila již podruhé česká ING Bank. Ve dnech od 24. října do 7. listopadu se svou kampaní snažila upozornit tuzemskou veřejnost na význam spoření a podnítit motivaci Čechů k vytváření finančních rezerv.

↑ Nahoru

Soutěž Každá koruna se počítá odměnila 50 výherců po 2500 Kč

Na soutěžní otázku "Kolik standardních mincí nominální hodnoty 50 Kč položených bezprostředně vedle sebe by utvořilo státní hranici České republiky?" odpovědělo úplně přesně 37 výherců, dalších 13 bylo k odpovědi nejblíže. O výhře byli informováni e-mailem.

Správná odpověď byla: 84 327 273 mincí.
Délka hranice potvrzena MVČR je 2 319 km (2 319 000 000 mm), průměr mince je 27,5 mm. 2 319 000 000 / 27,5 = 84 327 273 (zaokrouhleno na celá čísla).

Jména výherců jsou:

Martin T., Irena H., Vlasta Š., Radek k., Hana P., Michaela S., Jan D., Jiří K., Zbyněk Š., Josef D., Michaela V., Radek E., Kateřina E., Michaela O., Jaroslav E., Věra E., Martin S., Daniel K., Michaela K., Eva H., Květoslava V., Josef H., Kateřina P., Petr K., Tomáš V., Iveta S., David K., Michaela K., Zdenek M., Roman K., Marek S., Zdeňka Š., Michaela D., Ivana U., Jiří K., Vojtěch T., Radek C., Barbora K., Tomáš Č., Lubomír H., Jiří F., Petra F., Jan H., Jana K., Eduard S., Mgr. Martin B., Ing. Olga B., Tomáš Z., Ivana J., Tomáš P.

Pravidla soutěže

↑ Nahoru

Světový den spoření

Světový den spoření byl vyhlášen 31. října 1924 na Mezinárodním kongresu spořitelen v Miláně. Účastníci kongresu chtěli jeho vyhlášením rozšířit význam spoření do povědomí veřejnosti. Pokud poslední říjnový den připadne na víkend nebo státní svátek, připomíná se mezinárodní den spoření zpravidla předchozí pracovní den, letos tedy ve středu 31. října. Cílem Světového dne spoření a ING Bank je, aby lidé alespoň v tento den zvážili, zda jsou jejich úspory dostatečné a aby pro ně případně tento den byl impulsem pro to, aby se spořením začali.

Zmínky o Světovém dni spoření pocházejí už z roku 1921. Po druhé světové válce Světový den spoření pokračoval a vrcholu své popularity dosáhl mezi lety 1955 až 1970. V některých zemích se stal skutečnou tradicí. V Rakousku mají například i oficiálního maskota spoření tzv. "Sparefroh" (doslovně "šťastný spořič" nebo spíše "spořte šťastně"), který dosáhl ve své době větší popularity než prezident republiky a dokonce po něm pojmenovali jednu z ulic.

↑ Nahoru

ING Bank

Historie ING Bank v České republice sahá až do roku 1992, kdy jako jedna z prvních předních světových bank vstoupila na český trh a vybudovala si silnou pozici v oblasti korporátního bankovnictví. ING Bank poskytuje celou škálu bankovních produktů a služeb řadě významných českých i mezinárodních společností a zaujímá tak přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, kapitálových trhů a treasury produktů.

V roce 2001 ING Bank představila svůj první produkt pro fyzické osoby, spořicí účet ING Konto, a založila tak kategorii spořicích účtů na českém trhu. Rok poté rozšířila svoji nabídku otevřených podílových fondů pro drobné investory, která dodnes patří k nejširším na trhu. V roce 2011 představila ING Bank zatím poslední produkt pro fyzické osoby, termínované vklady.

Snahou ING Bank je nabízet svým klientům jednoduché, dostupné a bezpečné řešení pro správu jejich úspor.

Více o ING Bank na www.ingbank.cz.

↑ Nahoru

Každá koruna se počítá

Nevěříte? Podívejte se na naše vtipné video, které vás určitě přesvědčí o tom, že opravdu každá koruna se počítá.

↑ Nahoru